Son dokuz ayda dört otel açan Rixos, yıl sonuna kadar Mısır, Azerbaycan, Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde 5 otel daha açarak sayıyı 21'e çıkaracak.

Editör
22.06.2012

 

 Grup, yıl sonunda 400 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor.Geçtiğimiz dokuz ayda İstanbul, Ankara ve Dubai'de toplam dört otel açarak toplam otel sayısını 16'ya çıkaran Rixos Hotels uluslararası alanda hedef büyüttü.

Son olarak mayısta İstanbul Pera'daki Rixos Pera otelin açılışını gerçekleştiren zincir, yılsonuna kadar 5 otel daha açarak 21 otele çıkmayı hedefliyor.

Rixos Hotels Markadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Başak Erel, yılsonuna kadar Mısır, Kazakistan,Birleşik Arap Emirlikleri ve Azerbaycan'da anlaştıkları otelleri de açacaklarını kaydetti.

Erel, yeni açılacak otellerle birlikte yılsonu ciro hedefini ise yaklaşık 400 milyon dolar olarak açıkladı. Rixos Pera Otel'in açıldığı bir aydan bu yana yüzde 100 dolulukla çalıştığını söyleyen Erel, 21 suit ve 116 lüks odadan oluşan oteldeki fiyatların 260 eurodan başlayarak bin 500 euroya kadar çıktığını belirtti.

Otelin Shopping Fest dönemine de denk gelmesiye birlikte ciddi doluluk sağladıklarını söyleyen Erel, "Sadece Arap turistler değil 20 ülkeden turistler otelde konaklıyor" dedi.

Otel içindeki restoran ve eğlence merkezlerini Emre Ergani'nin işleteceğini söyleyerek Park Şamdan, Chapelle, Jack Russel, Cafe Royal ve Aija Shima isimli mekanların otel içinde yer alacağını söyledi. 

Sharm el Şeyh'te otel devraldı

Yurtdışında büyüme hedeflerinde ciddi adımlar attıklarını belirten Erel, Mısır- Sharm el Şeyh'de 700 odalı bir tesisin işletmesi aldıklarını söyledi. Rixos'un yılsonuna kadar açacağı diğer oteller arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ras Al Khaimah emirliğinde bir otel, Azerbaycan'ın Quba şehrinde 210 odalı bir otel ile Kazakistan'ın Borovoe Gölü kenarında bir tesis olacak.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account