Halk GYO ve Kiler Holding iştiraklerinden Biskon Yapı ortaklığı ile“Referans Bakırköy” projesi hayata geçiyor.

Editör
21.06.2012

 

İstanbul’un en prestijli ilçelerinden Bakırköy’de yükselecek proje bölgenin değerli alanlarından birinde farklı mimarisi, eşsiz konumu ile kapılarını aralıyor…

Halk GYO ve Biskon Yapı’nın gerçekleştireceği projede 256 konut ve 70 adet cadde mağazası yer alıyor. İstanbul’un tüm ulaşım yollarına yakınlığı ile tercih edilen, en eski ve tarihi semtlerinden Bakırköy’de yükselecek Referans Bakırköy’ün 24 ayda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. 

Referans Bakırköy’ün tanıtım toplantısında konuşma yapan Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek “Halkbank gücü ile Ekim 2010’da kurulan Halk GYO olarak Referans Bakırköy Projesi ile ilk konut projesine imza atıyoruz.

Biskon Yapı ile gerçekleştirdiğimiz gelir paylaşımına dayalı Referans Bakırköy projesi, İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Bakırköy’de ayrıcalıklı bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir.

İstanbul’un kalbi olarak gösterilen Bakırköy’de son kalan proje alanlarından birinde yükselecek proje, şehrin en gözde, en kaliteli, en güvenilir ve en prestijli yaşam alanlarından biri olacaktır” dedi.

GYO’nun genç bir şirket olmasına rağmen;  ilk mali tam yılı olan 2011’i büyüme ve karlılık açısından son derece başarılı geçirmiş olduğunu ifade eden Şimşek; “sürekli yükselen bir grafikle, Türkiye ekonomisi ve GYO sektörünün önemli aktörlerinden biri olmak hedefine sağlam adımlar ile ilerliyoruz.

 Halk GYO olarak güçlü sermaye yapımızla başarılı ve değerli projelere imza atarak yeni yatırımlar  ile büyümeye devam ediyoruz. Portföyünde yer alan arsaları farklı projeler ile değerlendiren Halk GYO konut projelerine ek olarak otel ve ofis yatırımları ile portföyünü çeşitlendirerek ve İstanbul Finans Merkezi paydaşlarından biri olarak GYO sektörünün öncülerinden biri olacaktır’’ şeklinde konuştu.

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler ise “Referans Bakırköy’ün bölgedeki diğer projelerle kıyaslandığında inşaat kalitesi, konsept, mimari ve sosyal olanakları bakımından bir ilki temsil ediyor.

Hem deprem hem de sosyal açıdan güvenli bir sitede yaşama olanağı sunan Referans Bakırköy, Bakırköy’den ve özellikle ulaşım kolaylığı, merkezi konumu gereği bölgeden ayrılmak istemeyen ancak yaşam standardı ve kalitesinden de ödün vermeyen kesime hitap eden tek projedir” diye konuştu. 

İstanbul’un merkezinde teraslı konutlar ve maksimum deniz manzarası…

Toplam inşaat alanı 56 bin 800 metrekareye olan projede metrekare fiyatları 5 – 6 bin TL arasında değişiyor. Arsası Halk GYO’ya ait Referans Bakırköy, 8 katlı 4 bloktan oluşuyor ve projede ihtiyaca göre 1+0’dan 4+1+1’e kadar farklı konut seçenekleri bulunuyor.

Kapalı ve açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, sauna, fitness, hamam, kreş, çocuk oyun alanı, kapalı basketbol sahası ve kapalı otopark gibi pekçok sosyal olanağa sahip Referans Bakırköy’ün en önemli özelliği ise teraslı yapısı. Her katta yerleşik dokuya uygun olarak tasarlanan teraslar özellikle 4’üncü kattan itibaren kullanıcılarına deniz manzarasından maksimum yararlanma imkânı sunuyor.

Modern yaşamın tüm gereklerine uygun olarak tasarlanmış evlerde, banyolu ebeveyn suitleri ve yardımcı odaları tamamen ev sahiplerinin konforu için düşünüldü.

Bakırköy konumu itibariyle; kara, deniz, demir ve hava yolu ulaşımının tam merkezinde yer alıyor. Ticaret ve alışveriş merkezlerine de çok yakın bir konumda bulunan Referans Bakırköy; Marmara Forum ve Bakırköy Adliye Sarayı’nın yanı başında…

Ekim 2010 yılında kurulan Halk GYO yatırımları ve projeleri ile GYO sektörünün öncülerinden olma hedefinde…

Halk GYO halka arzını gerçekleştirerek başarılarını daha geniş bir hissedar kitlesi ile paylaşmayı, sektördeki payını artırmayı, yeni projeler ile büyüme, karlılık ve verimliliğini geliştirmeyi hedefliyor.

Şirketin portföyünde, 4 arsa ( 3’ü İstanbul’da) ve düzenli kira geliri elde edilen 21 bina bulunuyor. Gayrimenkul portföy dağılımını kira gelirlerine dayalı olarak oluşturan Halk GYO, portföyünde yer alan arsaları farklı projeler ile değerlendirerek konut, otel ve ofis projeleri ile portföyünü çeşitlendiriyor. Yatırımcısını mevcut ve gelecek süreçte ki potansiyel karına ortak etmeyi hedefleyen Halk GYO güçlü portföyü ile önemli lokasyonlarda yüksek gelir getirecek projelere imza atıyor.

Şirket portföyünün en değerli varlığı olan Ataşehir arsası üzerinde geliştirilecek proje ile T.Halk Bankası A.Ş.’nin yeni Genel Müdürlük binası ve ilave ticari alanlar inşa edilmesi hedefleniyor. Proje tamamlandığında Şirket portföy değerine önemli katkılar sağlayacak.

İstanbul’un en prestijli iş merkezlerinden olan Büyükdere Caddesi’ndeki arsa üzerine planlanan Levent Otel Projesi’nin 2014 yılında tamamlanması bekleniyor.

Şirketin büyüme stratejisi kapsamında; Ataşehir Finans Merkezi’ne yakın konumda satın aldığı bina çevresindeki projelerin tamamlanması akabinde şirket portföy değerinde önemli oranda artış sağlayacak. Portföye yeni katılan Eskişehir-Odunpazarı’ndaki arsa üzerinde proje geliştirilmesi için hazırlıklara başlandı. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account