Türkiye Finans, Enerji Verimliliği Finansmanı’nı Müşterilerine Sunan İlk Katılım Bankası Oldu

Yazar:Editor
20.06.2012

 

 Türkiye Finans, enerji tasarrufu ve verimliliği çalışmalarına destek olmak amacıyla, kat malikleri veya apartman/site yönetimlerinin yalıtım ve mantolama ihtiyaçları doğrultusunda yapacakları harcamalara yönelik “Enerji Verimliliği Finansmanı” ürününü geliştirdi. 

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, İzoder (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) ile işbirliğine imza attı. Türkiye Finans, İzoder işbirliği ile geliştirdiği “Enerji Verimliliği Finansmanı” ürününü, dernek üyesi 1.700’den fazla uzman uygulayıcı firmaya, konut sahiplerine veya apartman/site yönetimlerine, yüzde 0 kâr payı fırsatıyla sunuyor.

Enerji Verimliliği Finansmanı sayesinde, evine, apartmanına, sitesine veya işyerine ısı, su, ses yalıtımı ya da mantolama yaptırmak isteyen kat malikleri veya apartman/site yönetimleri, İzoder uzman uygulayıcı firmalarıyla anlaşma yapmaları halinde, Türkiye Finans’ın 12 aya kadar vade farksız ve dosya masrafsız ayrıcalıklı finansman fırsatından yararlanabiliyor.

Üstelik tüm vadelerde 3 ay taksit erteleme imkanı da bulunuyor. Ayrıca İzoder,  Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından finansmanı yapılacak projeler için ‘Teknik Danışmanlık’ ve ‘Proje Kontrol Hizmeti’de sunuyor. 

Şu ana kadar 500 adetten fazla ve toplamda 1 milyon 500 bin TL’yi aşan tutarda finansman desteği gerçekleştirdiklerini ifade eden Türkiye Finans Ödeme Sistemleri Pazarlama Müdürü Murat Kibaroğulları; özellikle bahar ve yaz dönemlerinde bina ve işyerleri için yalıtım ve mantolama finansmanı ürününe başvuru yapanların sayısında artış yaşandığını belirterek, “İzoder işbirliğiyle sunduğumuz avantajlı kampanya kapsamında daha fazla ihtiyaç sahibinin Türkiye Finans şubelerine başvuracağını düşünüyoruz” dedi. 

Murat Kibaroğulları, yalıtım projelerine yapılacak yatırım ile yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu ve ülkemiz ekonomisine yıllık ortalama 7,5 milyar dolardan fazla ekonomik tasarruf sağlanabileceğine de dikkat çekti.

KAYNAK :İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account