WILO Pompa Sistemleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Makine Mühendisleri Odası İşbirliği ile Pompa Teknolojileri Eğitim Semineri verdi.

Editör
18.06.2012

 

"Her şeyin başı eğitim" vizyonuyla hareket eden, yeni yeşil binasında "Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi" kuran WILO Türkiye, eğitim seminerlerine farklı bölgelerde de devam ediyor. WILO, 7 Haziran 2012’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir eğitim semineri verdi.

WILO’nun, Antalya Yetkili Satış Bayisi Apsis Teknoloji ve Kuzey Kıbrıs Yetkili Servisi Karer Engineering ile birlikte düzenlediği eğitim seminerinde, bina teknolojileri ve altyapı uygulamalarındaki son gelişmeler ile bu yönde WILO’nun geliştirdiği enerji tasarrufu sağlayan pompalar ve pompa sistemleri hakkında bilgi verildi. 

Girne CRATOS Premium Hotel’de gerçekleşen eğitime; Kuzey Kıbrıs Makine Mühendisleri Odası üyelerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’taki başlıca otellerin ve kamu kurumlarının teknik personelleri büyük ilgi gösterdi. WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Eğitim Koordinatörü Gökhan Uzuner’in “Santrifüj Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu sunumu ile son gelişmeleri aktardığı toplantıda, WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Müşteri İlişkileri Koordinatörü Mehmet Yenilmez ise “Enerji Tasarrufu İçin Pompa Yenileme Çalışmaları” hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yenilmez’in ardından “WILO-EmuPort Hazır Terfi İstasyonları” konulu sunumu ile Su ve Atıksu Departmanı Satış Mühendisi Sertan Çoker altyapı uygulamalarındaki teknolojik ilerlemelerden bahsetti. 

Seminerde, WILO pompalarının sağladığı enerji tasarrufu ve 2009’da yürürlüğe giren Enerji Performansı Yönetmeliği ile ilgili bilgiler de paylaşıldı.

Yeni uygulamaya giren yönetmeliğin enerji tasarruflu pompaların kullanılmasını zorunlu hale getirmesi ve binalarda enerji dostu WILO pompaların kullanılması ile %90’a varan enerji tasarrufu sağlandığı vurgulandı. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account