Ankara’da üretim yapan ve hem yurtiçi hem de yurtdışında mağazaları bulunan Lazzoni Mobilya, Türk Patent Enstitüsü tarafından tanınmış marka statüsüne layık görüldü.

Editör
14.06.2012

 

Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen "Tanınmış Marka" tescili, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardının sağlandığı ve tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanmış olan markalara veriliyor.

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Lazzoni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kababulut: “Tanınmış marka statüsü önemli bir itibar kaynağıdır ve markamızın bu statüye layık görülmesinden gurur duyuyoruz.

Kaliteli ve tüketici tarafından beğenilen markalara verilen bu tescil, aynı zamanda kuruluşumuzdan bu yana bizim için önemli olan koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkemizi de destekler niteliktedir” dedi.  

Tanınmış marka tescili, yurtdışı girişimleri ile de önemli başarılara imza atan Lazzoni için uluslararası platformda da önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Tanınmış Marka statüsü, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı'nın, kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hakimiyeti, ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış miktarı, markanın bilinirlik düzeyi gibi kapsamlı kriterleri içeren değerlendirme süreci sonunda verilmektedir. Sektörde herkes tarafından bilinen, sayılan marka olarak tarif edilen 'Tanınmış Marka' statüsü, uluslararası ticarette markaya önemli avantajlar sağlamaktadır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account