Bien sektörün geleceği için üniversitelerle buluştu

Editör
14.06.2012

 

Bien Seramik’in, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Narlıdere Kampüsü’nde 4-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 3. Üniversite İşbirliği Toplantısı’na yine Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri katıldı.

Türkiye seramik sektörünün yenilikçi firması Bien, üniversiteleri temsil eden akademisyenlerle bir araya gelerek sektörün gelişimi için hayata geçirilebilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Özel sektör-üniversite işbirliği anlamında başarılı bir çalışmaya imza atılan toplantıda hem firma hem de üniversite olarak birlikte yapılabilecek projeler ve atılabilecek adımlar üzerinde duruldu.

Toplantıda sanayi ile işbirlikleri araştırılarak workshop çalışmaları için alt yapı hazırlandı, staj konuları ve şartları belirlenip seramik öğrencileri için stajda faydalı olacak aynı zamanda staja geldiklerinde fabrikaya da katkı sağlayacak konular, içerikler ve şartlar oluşturulup tartışıldı.  

Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nin Seramik Bölümü hocaları ve Bien Seramik üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda öncelikle, önceki toplantıların alınan kararları gözden geçirildi ve kararlar doğrultusunda atılan adımlar tüm katılımcılar ile paylaşıldı, alınan yeni kararlarla projelerin nasıl geliştirileceği belirlendi.

Toplantıların devam edeceğini belirten Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı; “Sadece fabrikayı işletip, ürettiklerinizi satarak bir yere kadar gelebilirsiniz.

Oysa sektörün geleceği ve gelişmesi bağlamında yeni nesilleri de geleceğe hazırlamak gerekiyor. Üniversitelerimizin bilimsel çalışmaları firmalarımızı ve sektörümüzü güçlendirecektir.” dedi. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Cam-Seramik Bölümü’nün de gezildiği ilk günkü toplantının ardından tüm katılımcılar İzmir Asansör Restaurant’ta düzenlenen yemekte bir araya geldi. Mevcut projelerdeki son kararların alındığı toplantının bitiminde katılımcılar toplantının oldukça verimli geçtiği konusunda hemfikirdi.

Üniversite hocaları bu organizasyon için Bien’e; Bien de ev sahibi Dokuz Eylül Üniversitesi başta olmak üzere tüm katılımcılara hem katıldıkları hem de değerli fikirlerini paylaştıkları için teşekkürlerini sundu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account