SCHÜCO Türkiye Kayseri Showroom’u açıldı

Editör
14.06.2012

 

Schüco Türkiye, büyüme ve yaygınlaşma operasyonlarına devam ediyor.  Ülke içindeki ekonomisi belirgin bir şekilde büyüme gösteren ve kentsel yapılaşma faaliyetlerinin hızla devam ettiği Kayseri’ye cephe ve doğrama sistemleri alanında yenilik getirecek olan Schüco’nun showroom’u 12 Haziran’da Melikgazi, Mustafa Şimşek Bulvarı’nda açıldı.

Schüco’nun showroom’u; projelerinde fark yaratacak teknolojiyi ve tasarımı kullanmak isteyen Kayserili ve çevre illerdeki sektör profesyonellerinin yanı sıra yaşadığı villayı veya apartmanı farklılaştırmak isteyen nihai tüketicilerin de başvuru noktası olacak.

 

Yapı sektörüne alüminyum, PVC-u ve güneş enerjisi sistemleri sunan Schüco, 2001 yılından beri Türkiye’de de mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve uygulama firmalarına hizmet vermektedir. 1950’li yıllarda cephe sistemleri konusunda sistem kavramını ilk kez geliştiren ve 1970’lerde de inşaat sektörünü enerji tasarrufu sağlayan yalıtımlı alüminyum cepheler ile tanıştıran Schüco, enerji verimliliği ve güneş enerjisinin kullanımı konusunda tüm dünyada çok özel sistemler sunmaktadır. Bugüne kadar İstanbul, Ankara ve İzmir bürolarıyla faaliyet göstermekte olan Schüco Türkiye, şimdi de Kayseri ‘deki showroom’unda müşterilerine hizmet verecek ve konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için başvuru noktası olacak.

Azerbaycan Bakü’de de kendine bağlı bir bürosu bulunan Schüco Türkiye öngördüğü hedeflerini başarıyla yerine getirerek 2011 yılını 40 milyon Euro ciro ile kapatmış, 2012 yılının ilk 6 ayında büyüme hedefine yönelik önemli adımlar atmıştır. Kuzey Irak, Özbekistan ve Türkmenistan’da birer ofis açmaya hazırlanan Schüco Türkiye, yeni pazarlarla birlikte cirosunu 2012’de de arttırmayı hedeflemektedir. 

Schüco’nun sunduğu ürün ve hizmetler 

Schüco’nun ürün portföyünde alüminyum ve PVC sistemler bulunuyor. Alüminyum cephelerde sistem kavramını dünyada ilk kez uygulayan Schüco, AR-GE bölümlerinde günümüzün ve geleceğin "akıllı cephe" teknolojisi alanında yaptığı çalışmalarıyla enerji tasarrufu sağlayan çevre odaklı, sürdürülebilir bir kent yaşamı için önem taşıyan bina kabukları üretmekte,  bina kabukları sistemleri cephe sistemlerine uygulanarak binaların enerji gereksiniminin karşılanmasına katkıda bulunmaktadır.

Alüminyum cephe sistemleri dışında Schüco’nun verdiği hizmetler arasında kapı ve pencere, ışıklık, kış bahçesi, villa kapısı ve daha birçok ürün bulunmaktadır. 

Schüco’nun dünyanın geleceğini yakından ilgilendiren yenilenebilir enerji konusunda önemli AR-GE faaliyetleri ve yatırımları da bulunmaktadır. Tüm dünyada “Mavi Gezegenimiz için Yeşil Teknoloji” sosyal sorumluluk anlayışı; Schüco’nun bina kabuğunu oluşturan sistemlere öncülük ederek çevreye yaptığı katkıyı içeriyor.

Pencere ve cephe sistemleri, optimum ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarruf etmekle kalmıyor, verimli güneş enerjisi çözümleri ile enerji de üretiyor. Bu teknoloji, hem bina işlevleri için hem de gündelik hayat için akıllı ağlar yoluyla kullanılabilecek bir enerji fazlası yaratıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account