Polonya’nın Gdansk kentinde inşa edilen EURO 2012 maçlarına ev sahipliği yapan yeni stadyum PGE Arena’da GROHE sıhhi tesisat sistemleri kullanıldı.

Editör
14.06.2012

 

 

EURO 2012 için seçilen sekiz stadyumdan altısının tercihi GROHE sıhhi tesisat sistemleri.EURO 2012’nin en önemli tesisi olarak kabul edilen ve görünüşüyle ışıldayan dev bir kehribarı andıran Polonya’nın Gdansk kentindeki PGE Arena’nın iç sıhhi tesisat sisteminde GROHE ürünleri kullanıldı. 

2011 yazında tamamlanan, 44.000 kişilik kapasitesi ile Polonya’daki en büyük ve en görkemli stadyumlardan biri olan PGE Arena eşsiz mimari yapısıyla da bir şaheser.

Polonya liman şehri Gdansk’ın kimliğini oluşturan iki temel unsur Baltık kehribarı ve gemicilik, stadyumun şekline ve rengine ilham vermiş. Taşıyıcı yapı üzerindeki filigran desenler bir gemi gövdesini andırırken, polikarbonat dış cephe ve çatı ise tasarıma parlayan bir görünümün yanında şeffaflık ve canlılık kazandırıyor. 

Arenanın tüm iç sıhhi tesisat sisteminde ise en yüksek standartları karşılayan GROHE ürünleri kullanıldı. Üstelik, GROHE’nin kaliteli ürünlerini tercih eden tek EURO 2012 tesisi PGE Arena değil. GROHE sıhhi tesisat sistemleri EURO 2012 için seçilen sekiz stadyumdan altısının tercihi. 

Büyük etkinlikler için yüksek kaliteli sıhhi tesisat sistemleri

Pek çok insanın ortak kullanımına açık tuvaletler için, tasarımcı ve uzmanların ön görülü bir yaklaşım geliştirmesi gerekir. Bu nedenle, PGE Arena için sıhhi tesisat sistemi geliştirmede temel kriter, kaliteli, uzun ömürlü ve çok az bakım gerektiren tasarımlar oldu.

Tuvalet ve pisuarlarda esnek ve güvenilir Rapid SL kurulum sistemi ile bu kriterleri karşılayan GROHE ürünleri kullanıldı. En değişken saha koşullarına uygulanabilen Rapid SL, su şebekesine bağlanan tek parça sayesinde, kolayca kuruluma olanak veriyor.

Pnomatik drenaj valfı içeren rezervuar, açma/kapama, tek ve çift rezervuar sistemleri olmak üzere üç farklı rezervuar seçeneği sunuyor. GROHE Rapid SL kurulum sistemi, QuickFix tasarımı ve iki adet duvar monte noktası sayesinde kolayca ve hızla kurulabiliyor.  

GROHE EasyConnect sayesinde ise tek eklenti hortumu rezervuar mekanizması ile rezervuar panelini birbirine bağlıyor. Su tüketimini minimum düzeyde tutmak ve doğal kaynakları korumak için rezervuar hacmi sırasıyla 4,5 ve 3 litreye düşürülebiliyor.  GROHE Whisper® Teknolojisi, bina yapısından rezervuar sistemini ayırarak istenmeyen sesleri önleme özelliğine de sahip. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account