TC70 Cihazı Evinizi Yönetir

Editör
13.06.2012

 

Akıllı ev / bina sistemlerinin öncü firması Multitek,kendi Ar-Ge birimlerinde geliştirdiği ve KOSGEB tarafından da araştırma geliştirmesi desteklenen TC70 adlı  görüntülü daire telefonunu pazara sunuyor.

TC70 , bir görüntülü daire telefonundan çok daha fazlasını kullanıcısının hizmetine veriyor. Adeta evin haberleşme,otomasyon ve güvenlik işlerini  kontrolu altına alıyor ve verilen talimatları aksaksız icra ediyor.

Kullanıcıya düşen iş ,yaşadığı yerin otomasyon ve güvenliğinde  nelerin yapılacağı talimatını TC70 in kolay kullanımlı, dokunmatik ekranında sadece tanımlamak.

Cihazın öne çıkan özellikleri aşağıdadır.

Tasarım harikası bir görünüm ; ince, zarif çizgiler.

İster ahizeli,ister eller serbest (handsfree) konuşma özelliği.

4 Adet dokunmatik, kolay kullanım butonu.

Dokunmatik , 7” TFT , çözünürlüğü yüksek sayısal ekran. Cihazın ekranına çıkan Türkçe menüyle ekrana dokunarak cihaza istenen talimatları girme.

Ekranda tarih saat ve ortam sıcaklığını görme.

Ekranda apartman yönetiminin veya komşunuzun size bıraktığı mesajı okuyabilme.

Cep telefonu özelliğinde kolay kullanım ikonları.

Sisteme bağlanabilecek 8 kameranın görüşünü tek butonla ekrana getirme.

SD kartlı resim hafızası ile sizi kapıdan arayanların görüntüsünü kaydetme.

Ev otomasyon özellikleri ile örneğin evinizde ışıkları otomatik yakabilme, söndürebilme ve diğer  bütün elektrikli cihazları kontrol edebilme . İstenirse yapılacak işleri bir senaryo dahilinde programlayabilme ve cihaza bunu icra et komutu verebilme.

Örneğin; evden çıkarken tek dokunuşla ışıkları söndürür, alarm özelliklerini devreye verir, su vanasını kapatabilirsiniz. Cihaz siz eve gelmeden önce kombiyi çalıştırır, istediğiniz ışıkları yakabilir.

Beraberinde KNX / EIB ara bağlantısı ile dünya standardı bir çok cihazı sisteme bağlayabilme.

Kablosuz güvenlik sistemi özelliği. Duvarları delmeden istediğiniz sayıda kablosuz dedektörü dairenize takar ve cihazı bir alarm sistemi olarak çalışmasını sağlarsınız.

Ve de en önemlisi bütün yukarıda bahsedilen özellikleri kullanmak çok kolay.

           Bırakın cihazınız sizin her gün yaptığınız işleri otomatik yapsın, siz güvende yaşarken, kendinize ve ailenize daha fazla zaman ayırın. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account