Asansörün tarzını değiştiren yeni tasarımlar

Editör
13.06.2012

 

Asansör sektörünün güvenilir ve lider ismi Kleemann, yepyeni tasarımları ile bilinen kalıpların dışına çıkıyor. Dünyaca ünlü Alman markası; fütüristik, modern ve klasik tasarımlarıyla asansör dünyasına farklı bakış açıları getiriyor.  

Kleemann, asansörde sınırları yeniden çiziyor... 

Kleemann, eşsiz bir asansör konforu yaratan ve estetiğin farklı boyutlarını gözler önüne seren yeni tasarımları ile sınırların ötesine geçiyor. Asansör dünyasında çığır açan tasarımların hedefi, asansör kullanıcılarına farklı algılar sunarken, konfor standartlarıyla birlikte estetik düzeyini de yukarıya taşımak...

Kleemann’ın son tasarımları, ünlü otomobil tasarımcısı Andreas Zapatinas’ın imzasını taşıyor. Fütüristik, modern ve klasik olmak üzere 3 ayrı çizgiyi yansıtan tasarımlar, uygulanacak binanın yapısına ve tarzına değişik bir hava katıyor. 

Dünyaca ünlü tasarımcı Andreas Zapatinas imzalı tasarımlar...

Dünyanın önde gelen otomobil markaları BMW, Alfa Romeo ve FIAT için tasarladığı modeller ile büyük beğeni kazanan Andreas Zapatinas, Kleemann Design ekibi için asansör kavramını yeniden yorumluyor. Zapatinas’ın tasarımları asansörde yepyeni bir tarz yaratmakla kalmıyor, fonksiyonelliği de maksimum şekilde kullanıyor.

Her asansör kullanıcısının ihtiyaçlarına göre özel çözümler üretiyor. Zapatinas asansöre bakış açısını “Bir binanın içinde hareket eden tek birim olduğu için asansör, benzersiz bir yapıya sahiptir.

Asansörün doğasında hareket ve fonksiyonellik vardır. Dolayısıyla asansör, kabin, buton, kapı ve panellerden öte bir şeydir. Ben ve Kleemann ekibi, asansör yolcularına farklı bir deneyim yaşatmak istiyoruz.” sözleriyle açıklıyor.    

Marka, Kleemann Design ve Andreas Zapatinas’ın hayal gücünün ürünü olan son tasarımlarını, 50 farklı ülkede 4 haftada teslim etme vaadi ile sunuyor. Ayrıca bina yapısına ve tipine göre gelişmiş mühendislik olanakları ve kişiselleştirilmiş çözümler de üretiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account