Bursa, İklim Değişikliğiyle Mücadelede Bilinçleniyor!

Editör
11.06.2012

 

WWF-Türkiye tarafından Filli Boya Yalıtım Grubu’nun desteğiyle gerçekleştirilen, iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda ülkemizde farkındalık yaratmayı ve Karbon Ayak İzi’mizi azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere alabileceğimiz önlemler hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlayan “Daha İyi Bir Dünya” projesinin ikinci durağı Bursa olacak. 

“Daha İyi Bir Dünya” projesi kapsamında, tüm Bursa halkının katılabileceği “Binalarda Isı Yalıtımı” konulu seminer; 13 Haziran 2012 Çarşamba günü Nilüfer ilçesindeki Uğur Mumcu Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.  

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Betek Yalıtım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, WWF-Türkiye Doğa Koruma Direktörü Dr. Sedat Kalem’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde, iklim değişikliğinin nedenleri, etkileri ve Karbon Ayak İzi’mizi azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere günlük hayatımızda alabileceğimiz önlemler hakkında Bursalılara bilgi verilecek.

 Mayıs ayında Konya’da başlatılan “Daha İyi Bir Dünya” projesi kapsamındaki seminerde, iklim değişikliği ile mücadelede enerji verimliliği ve ısı yalıtımının önemi, enerji verimliliği konusunda Türkiye’deki mevcut durum, yasal düzenlemeler, atılması gereken adımlar ve alınması gereken önlemler Bursalılarla tartışılacak. “Daha İyi Bir Dünya” projesi Bursa semineri programı aşağıdaki gibidir. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account