“Duravit DuraPlan” ile kolay temizlenebilen hijyenik banyolar…

Editör
07.06.2012

 

Duravit, zengin vitrifiye ürün yelpazesine duş teknesi serisi DuraPlan’ı da ekledi. Modern yapısının yanında renovasyon projeleri için de çözüm getiren DuraPlan serisinin tasarımı Mimar Prof. Dr. Frank Huster ile işbirliği içinde yapıldı.

Seri, montaj yüksekliği inanılmaz derecede az olan ve tamamen su sızdırmaz özelliği taşıyan 14 akrilik duş teknesinden oluşuyor. Duş teknelerinin ebatları 800x800 mm ile 1600x900 mm ölçü aralığında bulunuyor. Tam anlamıyla dik açılı serinin tasarımı oldukça dikkat çekici...

Tüm duş tekneleri, duş yaparken güvenliği artırmak için 

DIN 51097’ye uygun olarak şeffaf AntiSlip (kaymaz yüzey) kaplama ile birlikte sunuluyor. Duş teknesini sahip %2’lik yüzey eğimini suyun 0.7 l/saniye hızla gidere akmasını sağlıyor. Kullanılan suyu yüzeyde bekletmeden hızla gidere gönderen bu sistem sayesinde hijyenik olan DuraPlan’ın temizlenmesi çok daha rahat.

Üstelik DuraPlan’ın montajı da çok kolay. Montaj, seramiklerin örülmesinden sonra tamamlanıyor. Böylece, genelde bu aşamada meydana gelen zararların önüne geçilmiş olunuyor. Eski binaların yenilenmesi ve modern hale getirilmesinde karşılaşılan en büyük problemlerden 

biri zemin, şap ve fayans kaplama yüksekliğinin yaklaşık 50 mm olmasıydı. Duravit’in yeni duş tekneleri bu nedenle son derece düz olarak tasarlandı ve ayak sistemi dahil toplam yüksekliği 50 mm’den az tutuldu ve özel bir yöntemle monte edilen yeni bir drenaj sistemi kullanıldı. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account