Avrupa’nın İnşaatı Devam Eden En Yüksek Binasının Teknik Müteahhitliğini AE Arma-Elektropanç Yapacak

Editör
07.06.2012

 

Dünya çapında; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında, teknik servis sağlayıcı Imtech N.V’nin ortağı olan Türkiye’nin en güçlü Teknik Müteahhitlik şirketi AE Arma-Elektropanç, uluslararası alanda büyük projelere imza atmaya devam ediyor.

AE Arma-Elektropanç son olarak, Moskova’da inşaatı devam eden ve ana müteahhitliğini ANT YAPI’nın yaptığı Avrupa’nın en yüksek binası PLOT 16-A’nın elektromekanik (MEP) işlerinin yapımını üstlendi. 

80,5 Milyon USD’lık MEP projesi

MEP işlerinin kontrat bedeli KDV dahil 80,5 milyon USD olan PLOT 16-A, 49 katlı ofis binası ve 85 katlı rezidans kulelerinden oluşuyor.

Avrupa’nın En Yüksek Binası

300 bin metrekareden fazla alana sahip olan bina, en uzun noktası olan rezidans kulesi tamamlandığında, 330 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alacak. Plot 16-A projesinin iki yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

Halen Avrupa’nın en yüksek binası unvanını koruyan “Capital City Moskow Tower” projesi de AE Arma-Elektropanç’ın başarıyla tamamladığı projeler arasında yer alıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account