Inverter Teknolojisine Sahip Demirdöküm Duvar Tipi Split Klimalar

Yazar:Editor
05.06.2012

 

Kombi, Klima, Panel Radyatör, Şofben, Termosifon ve Güneş Enerjisi başta olmak üzere geniş ürün gamıyla DemirDöküm, 58 yıldır tüketicisini son teknoloji ürünlerle buluşturarak, Türkiye ısıtma ve soğutma sektöründeki öncü rolünü sürdürüyor. 

DemirDöküm Inverter klimalar, bireysel soğutma ve ısıtma çözümleri sunmak amacıyla DC inverter teknolojisiyle tasarlanan split klimadır. 180º sinusoidal modülasyonlu DC inverter teknolojisine sahip Inverter duvar tipi split klimalar, düşük elektrik tüketimiyle ( A ) enerji verimliliğine sahip. 

Inverter teknolojisinde klima, istenilen oda sıcaklığına göre mekanın ihtiyacı olan kapasitede kompresörün dönme hızını ayarlar ve mümkün olan en düşük seviyede elektrik tüketir.

Ayrıca tam sinusoidal çalışma modülasyonu ile kesintisiz çalışır, bu sebeple çok daha sabit bir ortam sıcaklığı sağlar. 4.26’ ya ulaşan COP değeri ve çevre dostu R410a gazıyla cebi ve doğayı korur.  

DemirDöküm Inverter duvar tipi split klimalar sessiz çalışır, rahatsızlık vermez. Bünyesindeki filtreleriyle iç mekan hava kalitesini artırarak, insan sağlığına en uygun mekânları yaratır:Aktive edilmiş karbon filtresiyle yabancı kokuları yok eder, zararlı gazları filtreler. Anti bakteriyel filtre iç mekan havasına anti alerjik ve anti bakteriyel etkisi olan filtredir. Anti toz filtresiyle ortamdaki toz ve partikülleri tutar.

Anyon üreticisi ile iç mekanda pozitif elektrik yüklü partikülleri yakalar, tabana çökelmesini sağlayarak tozların kişiler tarafından solunmasına engel olur. İç mekan havasında iyon miktarını artırarak adeta orman havası yaratır.

Yüksek nem alma kapasitesi sayesinde özellikle nemli bölgelerde klimanın performansını artırır, daha az enerji harcarken insan sağlığına en uygun nemi ortamda tutar. Estetik ve kompakt gövde tasarımıyla kullanıldığı mekânlara değer katar.

Antifriz özelliğiyle çok düşük dış hava sıcaklarından (-15 ºC) çok yüksek hava sıcaklarına (45 ºC) kadar her türlü dış ortam şartında çalışır. Isıya duyarlı olarak çalışan “follow me” özelliğiyle istenilen sıcaklıktaki havayı kişinin bulunduğu tarafa yöneltir.

Sıcak kalkış modu sayesinde ısıtırken ilk çalıştırma esnasında rahatsız edici soğuk hava sirkülasyonunun önüne geçerek, daha konforlu iklimlendirme sağlar. Hızlı soğutma modunda ortamı en hızlı şekilde istenilen sıcaklığa ulaştırır. 

25 m’ye varan bakır boru çekilebilmesiyle her mekanda uygun yere montaj edilebilir. 

Günlük zaman ayarlama teknolojisiyle kişi eve geldiğinde istenilen sıcaklığa iklimlendirilmiş ortamın keyfini sürer. DemirDöküm Inverter duvar tipi klimalar otomatik yeniden başlatma özelliği sayesinde elektrik kesintisinden sonra özel hafıza ayarıyla kaldığı yerden konforlu iklimlendirmeye devam eder.

Kuruluşundan bugüne Türk sanayisinin gelişmesine katkıda bulunan DemirDöküm tüketicisine üstün teknoloji ve yüksek enerji verimliliğine sahip ürünler sunuyor.

DemirDöküm 10,000 m² alan üzerine kurulu yılda 300,000 adet kapasiteli klima fabrikası, Yaygın Yetkili Satıcısı, Yetkili Servisi ve 2,000’ in üzerinde Satış Noktası ile Türkiye ısıtma ve soğutma sektörünün lider firmasıdır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account