Cemdağ bir ilke daha imza attı!

Editör
05.06.2012

 

Dünya standartlarında üretimleri ile yolları en kaliteli şekilde aydınlatan Cemdağ, ışık ve çevre kirliliğine duyarlı tasarruflu ürünleri ile Darksky Assosiation’a üye olan ilk Türk şirketi unvanını kazandı…

Güvenli ve kaliteli bir aydınlatma için 1968’den bu yana aydınlatma sektörüne kattığı yeniliklerle sektörünün lider firmalarından olmayı sürdüren Cemdağ, çevre kirliliğine duyarlı ürünleri ile Darksky Assosiation’a katılan ilk Türk firması oldu.

 Günümüzde artan ışık kirliliğinin canlıları ve çevreyi büyük ölçüde etkilemeye başlaması ve bu yüzden artık gökyüzünün rahatlıkla görülememesinden yola çıkan Darksky, bu kirlilikten dolayı göç eden hayvanların öldüğünü, karanlıkta avlanan çoğu hayvanın avlanamadığını ve bu ışıkların insanlarda kanser hastalıklarını tetiklediğini vurguluyor.

Cemdağ’ın birliğe üye olması ile ilgili düşüncelerini paylaşan Cemdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sina Cem, “Dünyada artan ışık kirliliğinin yol açtığı zararlarla başa çıkmak için başlatılan büyük mücadeleye Cemdağ olarak kayıtsız kalamazdık. Bu sebeple Darksky Assosiation’a üye olduk ve ışık kirliliğine karşı mücadeleye bu vesileyle ortak olmak istedik” şeklinde konuştu.

Işık kirliliğini artıran en önemli etmenin sokak armatürleri olduğunun altını çizen Darksky Assosiation, bu kirliliğin en kolay önlenebilen kirlilik olduğunu ve ufak bir bütçeyle ortadan kaldırılabileceğini ifade ediyor.

Işık kirliliğine son derece duyarlı ürünler üretmesi doğrultusunda Cemdağ’ı bünyesine alan Darksky, bu sayede ilk kez bir Türk firmasını birliğine dâhil etmiş oldu. Cemdağ enerji tasarruflu ve çevreye zarar vermeyen armatürleri ile toplumun samanyolunu daha rahat görmesini ve ışık kirliliğinin yok olmasını sağlıyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account