Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece göl kenarında hayata geçirilen Gölmahal Villaları, Türkiye’nin ilk hibrit projesi olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Editör
04.06.2012

 

İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden Gölmahal Villaları, 92.470 metrekarelik alanda sadece 38 özellikli villadan oluşuyor.

Türkiye’nin ödüllü mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu tarafından titizlikle tasarlanan Gölmahal Villaları, ayrıcalıklarla dolu bir yaşamım kapılarını aralıyor.

Doğadan aldığını doğaya geri veren proje, sahip olduğu özellikler ile Türkiye’de pek çok ilke imza atarken, standart binalara göre %30 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor.

Gölmahal Villaları, rüzgarın, suyun, güneşin ve havanın gücünü kullanıyor

Sitede kurulan 50 kwa lık rüzgar tribünü ile Gölmahal kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edecek. Sıcak su her villada bulunan güneş enerjisi panelleri ile elde ediliyor. 

Atık su arıtma tesisi ile özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları biyolojik arıtmaya tabi tutuluyor. Arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular yeniden kullanıma veriliyor.  Her villanın çatısında bulunan güneş kolektörleri ile herhangi bir maliyet olmaksınız sıcak su sağlanıyor. 

Doğalgaz kullanılmayan Gölmahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. Gölmahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile, tüm evde maksimum gun ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor. Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan villalar, sahiplerine yaşamı kolaylaştırıcı birçok detay ve konfor sunuyor.

Sahip olduğu özelliklerle ayrıcalıklı ve heyecan dolu bir yaşamın kapısını açan Gölmahal Villaları’nda 10.000 metrekarelik ortak kullanım alanında 3 tenis kortu, 2 açık -1 kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor.

Ayrıca, 3.000 metrekarelik alanda içinde süs havuzu bulunan rekreasyon alanı, site ortasında gölet, 700 kw jeneratör, su deposu,artezyen kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor.

Mart 2013’de teslim edilecek olan Gölmahal Villaların büyüklüklerine göre 1.295.000 $ ile 1.495.000 $ arsında değişiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account