AFS, ihracatta ödüle layık görüldü

Yazar:Editor
04.06.2012

 

AFS Boru Sanayi A.Ş, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2011 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde, başarılı ihracatçılar arasında yerini aldı. 

AFS, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği bünyesinde En fazla Pazara İhracat Yapan Firma kategorisi ile Havalandırma-Klima Sistem ve Elemanları’nda En Fazla İhracat Yapan Firma kategorisinde ödül aldı. 

AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz AFS’nin bundan sonra da böylesi başarılarla yoluna devam edeceğini, uluslar arası pazarlarda daha aktif olacaklarını söyledi.

Ülke ihracatının artmasında üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için var güçleri ile çalışacaklarını ifade eden Poyraz, “ 20 yıllık bir emeğin sonunda, bugün geldiğimiz noktada dünyanın 65 ülkesine flexible hava kanalları ve havalandırma ekipmanları ihraç ediyoruz. Üretimimizin yüzde 80’ini ihraç ediyoruz.

Hedefimiz daha fazla üretim ve daha fazla ihracat. İhracattaki başarımızı sürdürmek ve daha iyi noktalara gelebilmek için ar-ge ve inovasyona ağırlık vermeye başladık.

Kendi markamız ve kendi tasarımlarımızla yurt dışı pazarlarda hakim bir firma olmayı hedefliyoruz. Ülkemiz ve sektörümüzün de uluslar arası pazarlarda daha etkin ve tercih edilen bir konumda olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle tüm ihracatçı firmalarımıza büyük görevler düşüyor” dedi. 

Son yıllarda havalandırma ekipmanları alanında gerek yurt dışı gerekse yurt içi pazarda üretim ve tüketim potansiyelinin en aktif dönemini yaşadığına da dikkat çeken Poyraz, Türk firmalarının özellikle ar-ge’ye eğilerek pazardaki bu olumlu gidişattan maksimum derecede faydalanmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account