Yaklaşık 46 futbol sahası büyüklüğünde bir araziye inşa edilecek fabrikanın önümüzdeki yıl üretime başlaması planlanıyor.

Editör
04.06.2012

 

16 ülkeye ihracat yapan  Algida, Konya Fabrikasıyla Ortadoğu, Afrika ve sütlü ürünlerin yasak olduğu ve yasal izni beklenen Avrupaya’yı da hedefliyor.

Unilever Türkiye, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya  Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) İzzet Karaca, törende  yaptığı konuşmada, Algida’nın Konya Fabrikası’ndan Ortadoğu ve Afrika’ya açılmayı hedeflediğini belirterek,  “Türkiye’de Çorlu’dan sonra ikinci, dünyada 35’inci Algida üretim tesisi  olacak Konya Fabrikası önümüzdeki yılın mayıs ayında üretime başlayacak.  Dünyadaki ilk LEED sertifikalı dondurma fabrikası olması planlanan tesiste,  yağmur ve yüzey suyunun yeniden kullanımı, ısı geri kazanımı gibi ileri çevre kriterleri uygulanacak” dedi.

300 kişiye istihdam

Unilever’in Anadolu’daki büyük dönüşüm ve gelişimi titizlikle takip  ettiğini ve desteklediğini belirten İzzet Karaca, şunları ifade etti: “Anadolu’daki dönüşüme destek vermek adına, gündemimizdeki çok önemli  bir yatırımı buraya yönlendirdik.

Fabrikamız 2013 yılında yaklaşık 300 kişilik  bir işgücüyle üretime başlayacak. Bu yatırımın diğer yabancı yatırımcılar için de  bir güven ve teşvik vesilesi olmasını temenni ediyorum.”

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account