Schüco PVC-u sistemleriyle enerji verimli bina yapımında sınırsız çeşitlilik ve modern teknoloji sunuyor

Editör
31.05.2012

 

Enerji tasarrufu sağlayan pencere ve kapı sistemleri sektöründe Dünya lideri olan Alman marka Schüco’nun başlangıçta lojistik amaçlı olarak kurulmuş olan Sachsen-Anhalt Weissenfels’teki Schüco PVC-u bölümü, 2006 yılından beri Schüco PVC-u bölümünün uluslararası merkezine ev sahipliği yapıyor. Bu merkezde, ham madde alımı, geliştirme, üretim (Weissenfels’te ve Düsseldorf yakınındaki Haan’da), satış, tüm yurt içi ve yurt dışı lojistik işlemleri gerçekleştiriliyor. 

 Avrupa’nın en modern fabrikalarından birisi olan Schüco’nun Weissenfels’teki üretim tesisinde, 2010 yılında yaklaşık 65.000 ton PVC-u profil üretildi.

16.700 palet istif alanlı, yaklaşık 46.000 m2’lik depo alanında 3.200’den fazla farklı PVC-u profil ile tedarikçi şirketlere perakende ve toptan satış sonrası ürünler doğrudan teslim edilebilmektedir.

Ayrıca bu tesiste 170 farklı çelik takviyesi, yaklaşık 330 alüminyum ürün, 3000 pencere mekanizma parçası ve aksesuar parçası için de bir depo alanı bulunmaktadır. 2012 yılında yaklaşık 230 milyon Euro’luk bir ciro yapan Schüco PVC-u departmanı dünya genelinde yaklaşık 820 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Gelecek için enerji verimli bina yapımı

Almanya’da pencereler için sıklıkla kullanılan ve çok iyi ısı yalıtım değerleri olan PVC-u, İyi fiyat-performans ilişkisi ile de oldukça beğeni toplayan bir malzemedir.

Schüco’nun PVC-u alanındaki tecrübesi, uluslararası pazar bilgisi ve 30 yıllık araştırma ve geliştirme süreci Weissenfels’teki üretim kalitesinin sonuçlarıdır. Burada üretilen çevre dostu, güçlendirilmiş, yüksek kaliteli PVC-u profilleri; güvenlik, konfor, tasarım ve enerji verimliliği konularındaki beklentileri kolaylıkla karşılamaktadır. Ayrıca, Schüco PVC-u profillerinin hepsi geri dönüştürülebilir özelliktedir.

 Schüco – Mavi gezegenimiz için yeşil teknoloji!

 Schüco’nun gelecek vaat eden bina kabukları, güneş enerjisinden ve pencerelerden elde edilen temiz enerji ile çevreye katkı sağlamaktadır. Bu Energy3 ile yani Enerji tasarrufu – Enerji kazanımı – Enerjinin ağa dağıtımı sayesinde gerçekleşmektedir. Schüco pencere ve cephe sistemleri ideal ısı yalıtımı ile sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmayıp, verimli güneş enerjisi çözümleri sayesinde enerji de kazandırmaktadır.

Böylece, akıllıca ağa dağıtılan bina fonksiyonları, günlük hayat için kullanılabilen bir enerji fazlalığı oluşmakta ve bu enerji yine günlük hayatın diğer enerji ihtiyaçları için kullanılabilmektedir. Sonuç olarak Schüco doğal kaynakların sürekli olarak korunması ve enerji bağımsızlığını sağlayan güvenli bir gelecek için önemli bir adım atmıştır.

 Schüco, 5.250 çalışanı ve 12.000 şirket ortağı ile 78 ülkede faaliyet göstermektedir ve 2010 yılında 2,38 milyar Euro’luk bir ciro elde etmiştir.  Türkiye’de 1999 yılında faaliyetine başlayan Schüco Türkiye; İstanbul’da 2 adet lojistik merkezi, İstanbul, İzmir, Ankara ve Kayseri büroları, ayrıca Azerbaycan’da Bakü bürosu ile hizmet vermektedir.

Resmi satış hakları Schüco Türkiye’de bulunan ülkelerden Özbekistan, Türkmenistan ve Kuzey Irak’ta da birer büro açma hazırlıkları sürmektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account