Gayrimenkul Satışı İçin Dünyanın En Önemli Gayrimenkul Markası İnternational İle Anlaştı

Yazar:Editor
24.05.2012

 

Türkiye Gayrimenkul Sektörü’nün önde gelen temsilcilerinden Torunlar GYO yabancılara gayrimenkul satışı için dünyanın lider gayrimenkul satış ve danışmanlık şirketi Sotheby’s International Realty ile anlaştı.

,Anlaşma kapsamında Sotheby’s International Realty, Torunlar GYO’nun portföyünde yer alan, Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Mall of İstanbul’un yabancılara satışını gerçekleştirecek.

Torunlar GYO, AVM, rezidans ve ofis olarak tasarlanan Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Mall of İstanbul’un yabancılara satışı için dünyanın önde gelen gayrimenkul satış ve danışmanlık şirketlerinden Sotheby’s International Realty ile anlaştı.

Dünya lüks konut pazarında, kişiye özel, lüks, kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı gayrimenkul hizmetleri sunan Sotheby’s International Realty'nin tüm dünya genelinde 45 ülkede 600 ofisi bulunuyor. 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Mütekabiliyet Yasası Türk Gayrimenkul Sektörü’nün ve de dolaylı olarak turizm, perakende ve gıda gibi birçok sektörün canlanmasına katkı sağlayacak önemli bir yasadır.

Dünya konut sektörünün 300 milyar Dolar’lık Pazar payına karşılık Türkiye’nin bu sektörden aldığı pay çok düşüktür. Türkiye’de her yıl yabancılara 2-2,5 milyar Dolar gayrimenkul satılmaktadır.

Mütekabiliyet yasası ile birlikte öncelikleAzerbaycan, BAE, Kazakistan, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan ve İran’dan 2012-2016 yılları arasında 20 milyar Doların üzerinde  ilave talep yaratılması hedeflenmektedir. Biz de Torunlar GYO olarak yabancı yatırımcılara gayrimenkul satışı ile ilgili çalışmalarımıza başlamıştık.

Bu doğrultuda da portföyümüzün önemli projelerinden Mall of İstanbul’un satışı ile ilgili olarak dünyanın lider gayrimenkul satış ve danışmanlık şirketlerinden Sotheby’s International Realty ile anlaştık” dedi. 

Turkey Sotheby’s International Realty Genel Müdürü Arman Özver ise “Gayrimenkul sektörünün en saygın kuruluşlarından Torunlar GYO’nun Mall Of İstanbul projesinde çalışmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Bu çok değerli projenin uluslararası pazarda ciddi anlamda ilgi göreceğine inanıyorum” dedi.

AVM, konut ve ofisten oluşan konsepti ile 370 milyon dolar yatırımla inşaatına başlanan ve ofis ve konutlarının yüzde 60’a yakını bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde satılan Mall of İstanbul projesinin toplam inşaat alanı 656 bin metrekare. Kasım 2013’de tamamlanacak olan proje, eğlence alanı dahil 150 bin metrekare AVM, 1114 adet konut, 32 bin metrekare ofis alanı ve yan parselde yapılacak olan 300 oda kapasiteli beş yıldızlı otelden oluşacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account