Phoenix Contact 2012 Hermes Ödülünü Aldı

Editör
21.05.2012

 

 

 

Phoenix Contact, Yıldırım İzleme Sistemi ile Deutsche Messe AG'nin 2012 Hermes Ödülünü aldı. TRABTECH Bölüm Yöneticisi Dr. Martin Wetter, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Çin Başbakanı Wen Jiabao’nun da katıldığı Hannover Ticaret Fuarı açılış töreninde ödülü Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Anette Schavan’dan aldı.

Phoenix Contact yönetimi ile birlikte takdir edilmekten mutluluk duyan Dr. Wetter "Daha önce bu türden bir ürün hiç olmamıştı," dedi. "Dağıtılmış enerji üretimi bu yeni sisteminin kullanılması ile daha güvenli ve güvenilir bir hale getirilebilir." 

Bu ödül, sistemin sektör için, özellikle yenilenebilir enerjiler için  önemini teyit etmektedir. Bir rüzgar türbininin rotor bıçaklarına düşen yıldırım sayısı ve yoğunluğunun ölçümü, örneğin ihtiyaç duyulan bazda bakım yapılmasına olanak sağlar.

Yıldırım düştüğünde, veriler çevrimiçi olarak iletilir. Bu şekilde uzaktan servis teknisyenlerinin rotor bıçaklarında hasar olup olmadığını tespit etmeleri ve eğer öyleyse hangilerinin, ne zaman bakım yapılması gerektiğini belirlemeleri sağlanır.

Manuel önleyici bakıma artık gerek kalmamış olur. Bu da açık deniz platformlarının zaman alıcı ve maliyetli yoğun bakımları dikkate alındığında büyük bir avantaj ve sistem kullanılabilirliği sağlamaktadır. 

Hermes Ödülü bu yıl dokuzuncu kez verildi. Deutsche Messe AG, bu ödülü yenilikçi şirketleri onurlandırmak için veriyor. Phoenix Contact Hermes Ödülü için ilk kez 2005 yılında aday gösterildi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account