Tremco illbruck İnovatif Köpükler

Editör
21.05.2012

 

illbruck PU700 Blok Yapıştırıcı Köpük su kullanımına, fireye ve kirliliğe son.. “ ..birkaç saniyede uygulanır ve dakikalar içerisinde yapıştırır. Bu ürün harcın ilk ve gerçek alternatifi. ”

Tremco illbruck; özellikle tuğla, taş ve gazbeton gibi çok çeşitli inşaat malzemelerinin yapıştırılması için geliştirilmiş, hızlı kürlenen poliüretan köpüğü “illbruck PU700 blok yapıştırıcısı” ile duvar örme uygulamalarında işinizi kolaylaştırıyor.

Temiz, hızlı ve kolay uygulanabilirliği sayesinde geleneksel harç yönteminin yerini alacak gerçek bir alternatiftir.

illbruck PU700 blok yapıştırıcısı; granit, kiremit, doğal taş, blok, tuğla, gazbeton ve benzeri duvar malzemelerini yapıştırmak için kullanılan klasik harç bazlı yapıştırıcıların yerini tamamen alabilecek tek poliüretan köpük yapıştırıcısıdır. 

Bu yüksek kaliteli yapıştırıcı; su, tuzlu su, seyreltik asit, aşındırıcı çözeltiler ve solventlere karşı mükemmel ve uzun ömürlü dayanıma sahiptir. 

Çok çeşitli inşaat malzemeleri ile uyumlu olan illbruck PU700 blok yapıştırıcı köpüğün mevcut uygulama alanı giderek gelişmektedir. Bu yapıştırıcı; hatasız kontrol, hızlı ve temiz uygulama garantisi veren  mucize bir üründür.

25 kg harç 7-8 litre suya ihtiyaç duyarken illbruck PU700 bütün bileşenleri tek bir ambalajda içerir. Kum ve çimento karıştırmada harcanan zaman kaybına da son veren ürün 10-15 dakikada kürlenerek yapışma sağlar ve 24 saat sonra tamamen yük binme kapasitesine ulaşır.

Klasik harçların 28. gün sonunda yakaladığı yapışma mukavemetinin tam 6 kat fazlasına 15. dakikada ulaşan bu inanılmaz ürün, 3 kat hızlı iş yapma ve işçilik masrafını çok ciddi oranda düşürmenize olanak sağlamaktadır.  

 illbruck PU010 EPS/XPS Levha Yapıştırıcı Köpük yeni takım arkadaşınız işinizi kolaylaştırıyor… “ ...dış cephe yalıtım levhaları yapıştırmada ve çevre izolasyonunda çığır açan buluş…”

Tremco illbruck; standart harç sistemi yerine geçen illbruck PU010 EPS/XPS levha yapıştırıcı köpük ile yapılarda termal verimliliği artırırken aynı zamanda daha hızlı ve daha kolay uygulama imkanı ile daha az işçilik sağlayarak verimli bir çözüm sunmaktadır.

“illbruck PU 010 EPS/XPS Levha Yapıştırıcı Köpüğü” ergonomik ve hafif yapısı ile uygulamacılara avantaj sağlayarak, taşıma ve depolama    maliyetlerini önemli ölçüde düşürüyor.

illbruck PU010 EPS/XPS levha yapıştırıcı köpük havadaki nem ile kürlenen ve freon içermeyen itici gaz kullanılan tek komponentli benzersiz poliüretan köpüktür. Özellikle EIFS (dış cephe yalıtım sistemleri) uygulamalarında ısı yalıtım levhalarının yapıştırılması için geliştirilmiştir. 

Bu yeni EPS/XPS levha yapıştırıcı köpük, düşük genleşen ve sabit hacimli özel formülüyle çok güçlü yapışma sağlıyor. Kullanıma hazır olan ve herhangi bir alet ile ön hazırlığa gerek duymayan ürün, uygulama tabancası ile hızlı ve pratik olarak kullanılabiliyor.

“Uluslar arası DIBt” ve “ETAG 004 uyumlu cephe uygulamaları” setifikaları ile belgelenmiş olan PU010 EPS/XPS levha  yapıştırıcı  köpüğü,  standart yapıştırıcılara göre daha iyi  yalıtım   özellikleriyle  daha  kolay   ve   hızlı  uygulama  imkanı yaratmasıyla mantolamada yeni bir çığır açıyor.

2 saat gibi kısa bir sürede donan illbruck PU010 harç sisteminde levha yapıştırılmasından sonraki 1 günlük bekleme süresini ortadan kaldırıp daha hızlı iş bitirme imkanı sağlayarak işçilik maliyetlerini düşürmektedir.

KAYNAK: İnşaaT&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account