AEQ Üyeliği Kabul Edilen Ayvaz, Türkiye’yi Avrupa’da Temsil Edecek

Editör
17.05.2012

 

Ayvaz A.Ş.’nin Avrupa Kompansatör ve Esnek Metal Hortum Üreticileri Birliği’ne (AEQ) üyelik başvurusu resmen kabul edildi. Buna göre Ayvaz A.Ş. Avrupa çapında toplam 19 üyesi bulunan birliğin bir üyesi olarak Türkiye’yi temsil edecek.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut, “Ayvaz olarak kurulduğumuz ilk günden beri sektöre “İlk” leri getiriyoruz. Türkiye’deki ilk kompansatör ve esnek metal hortum üreticisi de biziz. AEQ üyeliğimizle de Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

AEQ çatısı altında yeni standartların oluşturulduğuna ve var olan standartların iyileştirildiğine dikkat çeken Alpagut, bu üyeliğin sadece Ayvaz için değil Türkiye tesisat sektörü için büyük önem taşıdığını altını çizdi.

Euro-Qualiflex (AEQ) nedir?

AEQ, Avrupalı lider kompansatör ve esnek metal hortum üreticilerinin 1956 yılında Fransa’da bir araya gelerek kurduğu birliktir. Birliğin en önemli hedefi, kalite ve güvencedir. AEQ 1981 ve 1997 yılları arasında Avrupa Standartları (CEN ve ISO) üzerinde çalışmış; 1997 ve 2007 yılları arasında ise yüksek kalitesi ile kabul görmüş ürünlerin pazarlara girmesi için yasal talepler oluşturmaya başlamıştır. 

Avrupa Kompansatör ve Esnek Metal Hortum Üreticileri Birliği’nin şu anda aktif 19 üyesi olup, Ayvaz bu birliğe katılan ilk ve tek Türk üretici firmadır.

Birlik her sene 1 hafta olmak üzere, üyelerin bulunduğu ülkelerden birinde bir araya gelerek, sektörün sıkıntıları, haksız rekabete yol açan üretimler ve uluslararası standartlar üzerinde tartışmaktadır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account