Nurus, Ofis Koltukları ile Çalışan Verimliliğini Artırıyor...

Editör
17.05.2012

 

Türkiye’de ofis mobilyası alanında fark yaratan ve bu alanda Dünyanın akla gelen ilk 10 markası arasında yer alan Nurus Mobilya, iş hayatının olmazsa olması ergonomik ofis koltukları ile dikkat çekiyor.

Nurus, insanı merkez alan ve “İyi tasarlanmış bir ofis koltuğu, çalışanın sağlık sigortasıdır” anlayışından yola çıkarak tasarladığı MeToo, Breeze, Core ve D Chair ofis sandalyeleri ile çalışanların performansını ve  motivasyonunu artırıyor. 

Ofis mobilyası alanında sektörün öncülüğünü üstlenen Nurus, insanların hayatının üçte birini geçirdiği ofislerdeki yaşam kalitesini artırmak ve sağlıklı bir ofis ortamı kurgulamak üzere tasarladığı ofis sandalyeleri ile sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Nurus, “İyi tasarlanmış bir ofis koltuğu, çalışanın sağlık sigortasıdır” anlayışından yola çıkarak tasarladığı Me Too, Breeze, Core ve D Chair ofis sandalyeleri ile çalışanların performansını ve  motivasyonunu maksimum boyuta taşıyacak kadar iddialı... 

Nurus, insanı merkez alarak tasarlanan Me Too, Breeze, Core ve D Chair ofis sandalyeleri ile ofislerde rahatlığı, sağlığı ve şıklığı bir arada sunuyor. İnsan merkezli bir yaklaşımdan hareketle,  insan vücudunun ihtiyaçları doğrultusunda tasarımlar geliştiren Nurus, Me Too, Breeze, Core ve D Chair ile çalışanların keyifli ve sağlıklı zaman geçirmelerini sağlıyor. 

Ödüllü MeToo ile Sağlıklı Ofisler: “Nurus Design Lab” tarafından tasarlanan ve Nurus’un en önemli ofis sandalyeleri arasında yer alan Me Too; nitelikli ve sağlıklı bir ofis ve çalışma hayatı için dizayn edilmiştir. Konsepti ve ergonomisi ile dikkat çeken Me Too, Avrupa normlarında üretilen, Alman Kalite Enstitüsü’nün  LGA ve GS güvenlik sertifikalarına sahip ve yüzde 95 geri dönüşümlüdür. 

İnsan ergonomisi ve sağlığı konusunda dünyadaki en önemli tasarım ödüllerinden 4’ünü kazanan Me Too, ayarlanabilir sandalye ve kol yükseliği ile çalışanlara hem sağlıklı hem de rahat bir kullanım imkanı sunuyor. 

Senkron mekanizmasıyla oturma eğimi öne doğru 4 derece, arkaya doğru 27 derece ayarlanabilen MeToo, oturma, çalışma ve dinlenme olmak üzere 3 ayrı pozisyonda sabitlenebiliyor. Bu “kişiselleştirebilme” özelliği ile de MeToo kişiye ve isteğe özel kullanım imkanı sunuyor.

MeToo, yükseklik ayarlı başlık ve lumbar desteği, yükseklik ve yön ayarlı kolları, nefes alan file sırtı ve deri ya da kumaş kaplanabilen oturağı, sert zeminde ve halıda kullanıma uygun tekerlekleri ile ideal bir çalışma ortamı yaratıyor. Bu kullanım özellikleri ile koldaki eklem ağrılarını azaltan MeToo sağlıklı bir kullanım fırsatı sunuyor.

MeToo’nun aldığı uluslararası tasarım ödülleri; tasarım dünyasının en önemli iki ödülü olan IF ve Red Dot 2008, DesignPreis Nominee 2009 ve Good Design Award 2009 ödülüdür.

Yüksek Performanslı Breeze ve Ergonomik Core: Alman Kalite Enstitüsü’nün  LGA ve GS güvenlik sertifikalarına sahip olan Breeze ve Core ergonomik çalışma koltuğudur. Kullanıcılarına uyum sağlamak için tasarlanmış olan bu ofis koltukları dayanıklı ve yüksek performansa sahiptir. 

Breeze ve Core, hareketli oturma fontu, geri dönüşümlü plastik ayak seçeneği, sabit, yükseklik ayarlı, yön ayarlı ve ayrıca 360 derece dönebilen kol seçenekleri ile konforu en üst düzeye taşımaktadır. Bel desteği opsiyonel olup, hareket ettirilerek bel boşluğu istenilen noktadan desteklenebilir.

Opsiyonel olarak boyun destekleyici başlık parçası da eklenebilen Breeze ve Core’de senkronize hareketli mekanizma kullanılır. Bu mekanizma yardımıyla sırt oturma fontuyla senkronize biçimde 25 dereceye kadar geriye yatabilir ve oturma, çalışma ve dinlenme olmak üzere 3 ayrı pozisyonda sabitlenebilirler. 

Breeze ve Core, Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma koltuğunun ergonomisini ve güvenliğini belirleyen TSE TS 5337-1 EN 1335/1 ve TS 5337-2 EN 1335/2 standartlarına sahiptir. 

Fonksiyonel D Chair: Nurus Design Lab tarafından 2011 yılında ideal ofis ortamları için tasarlanan D Chair ergonomik ve fonksiyonel bir çalışma koltuğudur. Hareketli mekanizma yardımıyla sırt oturma fontuyla senkronize biçimde 21 dereceye kadar hareket edebilirken oturma fontu da 12 dereceye kadar hareket edebilir. D Chair, oturma, çalışma ve dinlenme olmak üzere 3ayrı pozisyonda sabitlenebilirler. 

Nurus’un çalışma hayatını keyifli, sağlıklı ve rahat hale getiren Me Too, Breeze, Core ve D Chair ofis koltukları ile tanışmak isteyenler Nurus bayilerine uğrayabilirler... 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account