Philips tüketici aydınlatması ürünleri ödüle doymuyor!

Yazar:Editor
15.05.2012

 

Philips, dünyaca ünlü iF ödüllerinden dokuzu tüketici aydınlatması olmak üzere malzeme, paketleme ve ürün iletişim tasarımları için 31 ödül kazandı. Aynı zamanda Philips Balanza aydınlatma serisinden Lirio, prestijli Altın İF Ödülü’nün sahibi oldu. 

Aydınlatma sektörünün lider şirketi Philips, tüketici aydınlatması ürünlerinin yurtdışından aldığı ödüller ile adından söz ettiriyor. Üstün başarıları onurlandıran ve iyi tasarımın tasdiki olarak görülen iF ödüllerinde 44 tasarım uzmanından oluşan dünyaca tanınmış jüri, kazanan ürünleri seçmek için kritik görüşmeler ve müzakerelerde bulundu.

iF ürün tasarım ödülü jürisi, 48 ülkeden 1.605 katılımcı tarafından sunulan 4.322 eserden favorileri olan 1.218 tanesini 2012 yılının en iyi tasarımı olarak seçti.

Bu kapsamda Philips, dokuzu tüketici aydınlatması olmak üzere malzeme, paketleme ve ürün iletişim tasarımları için toplamda 31 ödül kazandı. 

Aynı zamanda Philips, Balanza tüketici aydınlatma serisinden Lirio ile Altın Ödül’ün sahibi oldu. iF jurisi, Balanza’nın ön plana çıkmasının nedenlerini kendi ifadeleriyle şöyle belirtti: “Bu lamba, yalnızca bir diva olarak ortaya çıkmanın ötesinde, sade, açık ve minimalist şekilleriyle ışıldamasıyla ayırt edici bir izlenim bıraktı. Tasarımı, deneysel trend ile çelişki oluşturacak derecedeki sadeliği ve mütevaziliği dolayısıyla iki kat puan kazandı.”

 Lirio Cielo

Tasarım, mevcut ilk modelin farklı bir şekilde yorumlanması sonucu elde edilmiştir. Dış biçim ile iç kısımdaki ileri teknolojili boşluk arasındaki tezat yalnızca LED ışık kaynağı ile mümkündür.

 Lirio Trelome

Son teknoloji, enerji tasarruflu ve LED’in kullanımı ile yenilikle buluşan tasarımlı avize. İnce gövde üzerinde zarifçe yükselen kubbeler, aydınlatmanın kaynağını ve yönünü hissettirir.

 Lirio Balanza

Klasik, prototipik abajur temasının yeni bir çeşididir. Tasarım stili, çizgisel ve açık hatları ile “yanıltıcı derecede sadedir”.

 SmartSport LEDdisk

Yenilikçi enerji tasarruflu LED’ler her evde ışık vurgusu yaratır. 

 SmartSpot Bologna

Eğlenceli tasarımı ile yüksek güçlü LED spot. Mekanizma, biçimi sayesinde ışığı “yönlendirir” ve istenen her yöne çevrilebilir.

 Ledino Lambalar

Bu aydınlatmalar, Led teknolojisinin kullanımı sayesinde açık, ikonik dış hatlara ve zarif bir yapıya sahiptir.

Ledino Açık Alan

Dış hatları, dış kullanım için dayanıklı bir şekil sağlar ve girintili kesimi, gizli bir LED ışık kaynağından gelen ışık tarafından yapılmışçasına şekillendirilmiştir. 

 Living Colors Bloom

Ürünün tasarımı organiktir ve yansıtılan çok renkli LED ışığına odaklanılarak sadeleştirilmiştir. Bir odanın neredeyse her yerine yerleştirilebilir.

 Arcitone Spot

Bu aydınlatmanın tasarımı mimariden esinlenmiştir ve ileri LED teknolojisini ve LED diskin uygulanması sonucu elde edilen düzlüğü göstermektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account