Buderus yoğuşmalı kombilerle çok daha az yakıt tüketimi

Editör
13.10.2010


Türkiye distribütörlüğünü Isısan’ın üstlendiği Buderus yoğuşmalı kombiler; yoğuşma teknolojisinin getirdiği yüksek verim, çok uzun ömürlü özel eşanjör, bilgisayarlı kontrol, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve üç tam modülasyon gibi üstün özelliklerle ayrıcalığı ortaya koyuyor.

Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler; Al-Mg-Si yoğuşma eşanjörleri sayesinde baca gazı içerisindeki su buharını yoğuşturuyor, gizli ısıdan da faydalanıyor ve gazın alt ısıl değeri üzerinden maksimum %103’ye varan (50/30ºC sistemde) norm kullanma verimlerine ulaşabiliyor. Oysa her yanma olayında oluşan su buharı normalde atık gaz ile birlikte cihazın bacasından atmosfere atılıyor ve su buharı içerisindeki gizli enerjiden faydalanılamıyor.

80/60ºC çalışmada 22.000 kcal/h olan ısıtma kapasitesi, 50/30ºC çalışma durumunda 23.400 kcal/h’e ulaşarak en yüksek verimle maksimum kapasitede faydalanmanızı sağlıyor.

Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler, üç tam modülasyon, paslanmaz çelik ana entegre eşanjör ve Al-Mg-Si alaşımlı yoğuşma eşanjörü, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve akıllı kumanda paneli sayesinde çok daha düşük yakıt tüketimi ve daha uzun ömür sağlıyor.

Tavsiye edilen değerlerin altındaki düşük gaz basınçlarında (5 mbar`a kadar) ve düşük voltajda (170 V’a kadar) bile sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor, kullanıcısını hiçbir koşulda soğukta bırakmıyor. Sahip olduğu donma koruması, pompa sıkışmasını önleyen anti-blokaj sistemi ile arızasız; atık gaz sıcaklık ve emniyet sensörleri, limit termostat, kullanım suyu devresinde sıcaklık sensörü, su seviye sensörü ve hız kontrolü için fan sensörü sayesinde ise tam emniyetli bir çalışma sağlıyor. Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler, tam kapasitede 36 db(A) ses seviyesi ile bir kütüphanede hedeflenen ses seviyesinin bile altında, çok sessiz çalışıyor.

Kompakt ve şık tasarımıyla, monte edildikleri yapılara tam uyum sağlayan Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler,  oda kumandası sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Opsiyonel programlanabilir oda kumandası ile günlük ve haftalık programlama yapılabiliyor.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account