Tasarruf Sağlayan Ürünleriyle ISK-SODEX 2012 Fuarı'nda

Editör
15.05.2012

 

Enerji tasarrufu konusunda dünya lideri markalardan biri olarak faaliyetlerini sürdüren WILO, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünleri Helix Excel ve Stratos GIGA ile 2-5 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX 2012 Fuarı’na katıldı.

WILO Pompa Sistemleri A.Ş., 2–5 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo’da, ISK-SODEX 2012 adı altında düzenlenen “Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı”nda ziyaretçilerle buluştu. 

WILO Türkiye, fuarda çevre dostu ürünlerine ve enerji tasarrufu konusuna dikkat çekti. Türkiye’de pompa sektörünün pazar lideri olan WILO; çevreci ürünleri Helix Excel ile Stratos GIGA’yı sektör profesyonellerinin ve fuar ziyaretçilerinin ilgisine sundu. 

Helix Excel

WILO’nun standında yer alan ürünlerden su temini, ısıtma, soğutma gibi uygulamalarda yüksek düzeyde verimlilik sağlayan Helix Excel, 2013’te yürürlüğe girecek, Avrupa Birliği'nin enerji tasarrufu sağlama ve çevreyi koruma amacıyla hazırlanan EuP Yönetmeliği'nin düzenlemelerini şimdiden gerçekleştiriyor.

Entegre frekans konvertörüyle geniş kontrol aralığı sağlayan Helix Excel, kullanım alanına göre 3 regülasyon moduna sahip olma özelliği taşıyor.

Helix Excel aynı zamanda; 3 boyutlu (3D) lazer kaynaklı, paslanmaz çelik çark dizaynı sayesinde hidrolik verimliliği artırıyor. Helix Excel ürünü, dünyada benzeri olmayan IE4 sınıfı üzerinde verimliliğe sahip EC motor gücüyle, sabit hızlı pompalara oranla % 70 daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak verimlilikle birlikte aynı zamanda kullanıcı dostu bir ürün olarak da öne çıkıyor.

Stratos GIGA

ISK-SODEX 2012 Fuarı’nda WILO’nun standında sergilenen diğer yeni ürün Stratos GIGA ise kuru rotorlu pompa serisi ile ısıtma, klima ve soğutma uygulamalarında yüksek düzeyde verimlilik sağlıyor.

Motor verimlilik değerlerini geleceğe yönelik olarak en üst düzeyde tanımlayan verimlilik sınıfı IE4’ün limit değerlerinin de üstünde olan Stratos GIGA, motor teknolojisine optimum düzeyde adapte olan pompa hidrolik özelliği taşıyor.

Enerji tasarrufu konusuna büyük özen gösteren WILO Stratos GIGA enerji verimliliğinin yanı sıra bina otomasyon sistemlerine kolay entegre olabilme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Basınç, akış hızı, güç tüketimi, voltaj tüketimi ve çalışma saatleri gibi işletme verilerini ana kontrol ünitesine aktaran Stratos GIGA, çeşitli arıza ve hata durumlarını haber verme özelliği taşıyor. Kritik işletme koşullarını önceden belirleme yetisine sahip olan yapısı sayesinde de bakım masraflarının azalmasına yardımcı oluyor.

2012’de Türkiye’deki 20. yılını kutlayan ve 2012’yi “enerji verimliliğinde farkındalık yılı” ilan eden WILO, enerji tasarrufunda dünya çapında fark yaratan ürünleriyle ISK-SODEX Fuarı’nın en çok ilgi gören markalarından biri oldu. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account