Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, ilçeye 100 milyon TL'lik yatırım yapan Turkmall'a Teşekkür Etti

Editör
15.05.2012

 

Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarına bir yenisini ekleyen Turkmall’un bölgeye kazandırdığı alışveriş merkezi, Türkiye’nin çeşitli illerinde açılacak olan Novada markasının da ilki olarak hizmete girdi. Söke’de 100 milyonTL’lik yatırımla oluşturulan Novada Outlet törenle hizmete açıldı.

Güvercinalan Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine katılan Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Belediyesi Başkan Yardımcıları Levent Tuna ve Enver Helvacı ilçeye önemli bir yatırımı gerçekleştiren Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel’e teşekkür etti. 

Türkiye’nin alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı konusundaki lider firmalarından Turkmall, Ege Bölgesi’nde geliştirdiği projelerine bir yenisini ekledi.

 Açılışı yapılan ve birbirinden seçkin 63 markayı tüketici ile buluşturacak olan Novada Outlet Söke, ziyaretçilerine özel fırsatlar sunacak. Aydın-İzmir karayolunu Kuşadası, Söke-Didim ve Bodrum gibi gözde tatil beldelerine bağlayan kavşakta yer alan Novada Outlet Söke, bulunduğu bölgenin yanı sıra tatil beldelerine giden yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktası olmayı hedefliyor.

Söke’nin de hareketlenmesine ve ticari potansiyelinin gelişmesini amaçladıklarını belirten Turkmall CEO’su Eyüboğlu “Firma olarak açıldığımız bölgelerde ciddi bir olumlu değişimin yaşanmasına sağlıyoruz. Bu projemizle de Söke ticaretini artıracağız. Bu yatırım Söke ticaretine çok şeyler katacaktır” dedi. 

 AÇIK HAVADA KEYİFLİ ALIŞVERİŞ

Ege Bölgesi’nden esintiler taşıyan mimarisiyle dikkat çeken alışveriş merkezi, ziyaretçilerine açık havada keyifli alışveriş olanağı sağlıyor. 31 bin metrekare üzerine inşa edilen Novada Outlet Söke, 26 bin 300 metrekare kiralanabilir alanda Kipa Extra, Boyner Outlet, Koton, LC Waikiki, De Facto, Teknosa, Burger King, Starbucks Coffee, Mudo City, US Polo, Toyzz Shop, Derimod, Kiğılı, Tekin Acar Kozmetik, Mavi, Adidas gibi seçkin ve tanınmış 63 markayı tüketici ile buluşturacak.  

Söke’nin yeni yüzünü yansıtan bir merkez olarak tasarlanan Novada Outlet Söke, yıl boyu gerçekleştirilecek dinamik pazarlama faaliyetleri ve sürprizleriyle de 7’den 70’e her yaş grubuna özel fırsatlar sunmayı hedeflediği belirtildi.

40 milyon avro yatırım değerine sahip olan Novada Outlet Söke, inşaatından bu yana sağladığı istihdamın yanı sıra yaklaşık 1.000 kişiye iş imkanı sağlıyor. 750 araç otopark kapasiteli Novada Outlet Söke’nin yılda 4 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor. 

KAYMAKAM DEMİREZER, İLÇEYE 100 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPAN TUKMALL’A TEŞEKKÜR ETTİ

Turkmall’ın gerçekleştirdiği bu yatırımla Söke’ye yeni bir yüzü daha oluştuğunu ve ilçenin cazibe merkezi haline geldiğini kaydeden Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, “İlçemize hem yatırım yapan hem de istihdama katkı sağlayan Turkmall’a teşekkür ediyorum. Firmanın ve burada şubesini açan birbirinden seçkin markaların hedefine ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Novada Outlet Söke törenle açıldı. Açılış törenin ardından başlayan yağmur ise ‘Novada Outlet Söke ilçemize bereket getirdi’ şeklinde yorumlandı. 

Açılış törenine Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Bornova Kaymakamı Hakkı Uzun, Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Levent Tuna ve Enver Helvacı, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Toyran, Ticaret Odası Meclis Başkanı Behlül Er, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Serin, Müftü Mevlüt Haliloğlu ve çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account