Vestel dünyaca ünlü tasarım yarışmalarından 70 ödül topladı

Yazar:Editor
14.05.2012

 

Tasarım ödülleri şampiyonu Vestel “En Yenilikçi Marka” seçildi

Vestel, uluslararası prestije sahip Plus X Award, A Design Award, Red Dot Design Award ve IF Product Design Award tasarım yarışmalarından toplam 70 ödülle döndü.

Vestel, Plus X Award’da kazandığı 59 ödülü Vestel Beyaz Eşya’nın layık görüldüğü ‘2012 yılının en yenilikçi markası’ ve üç ürün kategorisinde ‘yılın en iyi ürünü’ ‘ödülleriyle taçlandırdı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, “Ürünlerimizin tasarım, kalite, inovasyon ve kullanım kolaylığı alanlarındaki üstünlükleriyle değer görüldüğümüz ödüllerin yanı sıra Vestel olarak kazandığımız ve tasarım alanının şampiyonluk kupası olan ‘en yenilikçi marka’ ödülü göğsümüzü kabarttı” dedi.

Vestel, tüm dünyada kabul gören Plus X Award, A Design Award, Red Dot Design Award ve IF Product Design Award’dan elektronik ve beyaz eşya ürünleriyle toplam 70 ödül kazandı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, aldıkları ödüllerin Vestel’in tasarımdaki üstünlüğünü tasdiklediğini belirterek “2011 yılında Plus X Award, Red Dot Design Award, IF Product Design, Good Design ve DME gibi uluslararası tasarım yarışmalarından 59 ödül almıştık.

Bu yılın ilk yarısında yine aynı tasarım yarışmalarında kazandığımız 70 ödülle geçen seneki performansımızı aratmayacağımızı şimdiden ortaya koyduk.

Plus X Award’da ürünlerimizle aldığımız ödüllerin yanı sıra tasarım alanının şampiyonluk kupası olan ‘en yenilikçi marka’ ödülünü Vestel Beyaz Eşya’nın kazanması göğsümüzü kabarttı ” diye konuştu.

Ömer Yüngül, Vestel Beyaz Eşya’nın 2012 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği net kârı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde göre yüzde 100’ün üzerinde artırdığını ifade ederek, bunun tasarım ve üretim anlamında sahip oldukları gücün finansal başarıya da doğrudan etki ettiği anlamına geldiğini belirtti.

Vestel, Almanya’da düzenlenen Plus X Award'da elektronik ve beyaz eşya ürünleriyle toplam 59 ödül aldı. Yarışmada Vestel Beyaz Eşya, jüri tarafından dayanıklı tüketim malları alanında “2012 yılının en yenilikçi markası” seçildi ve Gleam klima, Ultio bulaşık makinesi ve BGH 414 set üstü ocağı ile 2012 yılının en iyi ürünleri kategorisinde ödül kazandı.

Ayrıca çamaşır makinesi, LED TV, buzdolabı, dijital set üstü kutu, bulaşık makinesi, uzaktan kumanda, klima ve ocak modelleriyle tasarım, kullanım kolaylığı, yüksek kalite ve inovasyon kategorilerinde ödüle layık görüldü. 

Vestel’in V TV, Agile, La Torre, Triump ve GlassOn LED TV modelleri ise İtalya’da düzenlenen A Design Award’dan ödülle döndü. Vestel’in GlassOn LED TV modeli IF Product Design ve Red Dot Design Award’da da tasarım ödüllerini topladı. Ürün, Türkiye’de Vestel Terranova serisi altında piyasaya sunuldu.

Vestel’in 2012 yılı içerisinde ödül aldığı yarışmalar ve ödüle layık ürünler ise şunlar oldu:

Plus X Award 2012 Tüm Ödüller:

Vestel Beyaz Eşya “En yenilikçi marka” ödülü

Gleam klima – Yılın en iyi ürünü ödülü (Ürün, Good Design ödülüne da sahiptir)

Ultio bulaşık makinesi – Yılın en iyi ürünü ödülü

BGH 414 set üstü ocak - Yılın en iyi ürünü ödülü

BGH 414, BGH 411, BGH 413, BGH 412 set üstü ocak modelleri – yüksek kalite ve tasarım ödülleri (BGH 411 ve BGH 412 Good Design ödülüne da sahiptir)

Ceres ve Helios bulaşık makineleri, Gleam klima ve Moire uzaktan kumanda – tasarım ve yüksek kalite ödülleri

Eos, Orfe ve Themis bulaşık makinesi modelleri, Puzzle klima – kullanım kolaylığı ödülü

Extenso buzdolabı, Ultio bulaşık makinesi – yüksek kalite, tasarım, kullanım kolaylığı ödülleri (Extenson buzdolabı Good Design ödülüne da sahiptir)

Phrygia LED ve Phrygia LCD çamaşır makinesi modelleri – inovasyon, tasarım ve kullanım kolaylığı ödülleri

32140, 32137, 32135, 32134, 32132 ve 32130 BMS LED TV modelleri - kullanım kolaylığı ödülü

RC4822, Yinyang, PLANO, Metalluna ve Profit uzaktan kumanda modelleri -kullanım kolaylığı ödülü

DVB 1130, DVB 1125, DVB 1120, DVB 605, DVB 545, DVB 520, DVB 510, DVB 505, DVB 325, DVB 315, FEMTOCELL Totem set üstü kutu modelleri -kullanım kolaylığı ödülü

Yinyang, PLANO ve Profit uzaktan kumanda, DVB 1125 ve DVB 545 set üstü kutu modelleri – tasarım ödülü

A Design Award 2012 Tüm Ödüller:

GlassOn LED TV – platin ödül (Aynı zamanda Good Design ve Red Dot Design ödülleri)

Agile LED TV – altın ödül

La Torre LED TV – altın ödül

Triump LED TV – altın ödül

V TV LED TV – gümüş ödül

 

Red Dot Design Award 2012:

 

BGH 411 set üstü ocak

Ceres Slim bulaşık makinesi

Themis Slim bulaşık makinesi

Orfe Slim Bulaşık makinesi

GlassOn LED TV

 IF Design Award 2012:

BGH 412 set üstü ocak

Vestel’in 2011’de kazandığı tasarım ödülleri

o Aralık ayında Good Design Award’da beyaz eşya ve elektronik ürünleriyle toplam 13 ödül

o Eylül ayında DME tasarım yönetimi yarışmasında “büyük firma ödülü”

o Nisan ayında Plus X Award’da beyaz eşya ve elektronik ürünleriyle toplam 31 ödül

o IF Design 2011’de iki bulaşık makinesi ve bir buzdolabı ile 3 ödül

o Odysseus bulaşık makinesi ile Red Dot Design Award

o Design Turkey yarışmasından 6 ödül

o Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi’yle düzenlediği Good Design’da iki TV, bir digital media controller ve bir uzaktan kumandayla da 4 ödül

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account