Suudi Arabistanlı işadamı Muhammed Shaman el Mugherah, toplam 2 milyar dolar değerinde 2 yatırım için Bursa Valiliği’ne arazi tahsisi başvurusunda bulundu

Editör
11.05.2012

 

Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Suudi işadamı, otomotiv yedek parça imalatı için 100 bin ve içinde Disneyland ve Hollywood benzeri film platolarının yanı sıra termal tesislerin de yer alacağı büyük bir kompleks kurmak için 1 milyon metrekarelik arazi istedi. Açıklamaya göre iş adamı başvurusunda şu ifadelere yer verdi:

“Endüstriyel yatırım yapmak üzere ortağımız ARIS Grup yetkilileri ile görüşmelerimiz sürmektedir. Bursa’ya işbirliği yaptığımız grup ile büyük bir endüstriyel tesis yatırımı yapmak üzere işlemlere başlamış bulunmaktayız.

Sizden iki önemli talebimiz var. İlk talebimiz 1500 - 2 bin Türk çalışanına iş olanağı sağlayacak otomotiv parçaları üretecek yeni şirketimiz için 100 bin metrekarelik bir sanayi arsası tahsis edilmesi.

İkinci olarak ‘Disneyland’ ve ‘Hollywood’ benzeri film platolarının yer alacağı büyük bir cazibe merkezi oluşturmak ve Bursa’nın termal imkânlarını sunacak büyük bir kompleks kurma projesini gerçekleştirmek istiyoruz.

1 milyon m2 alan istedi

Bu konuda elverişli bir arazide 1 milyon metrekarelik bir alanın tahsis edilmesini rica ederiz.”Bursa Valisi Şahabettin Harput başvurunun değerlendirmeye alındığını belirterek, “Bu yatırım talebinin tutarı yaklaşık 2 milyar dolar. ATCEX 2012 (1. Türk-Arap Turizm Buluşması) amacına ulaştı. Bu fuara katılıp da Bursa’da gayrimenkul almak isteyenler de çok” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account