Duravit Sundeck küvet kapakları ile banyoda yeni alanlar sunuyor…

Editör
07.05.2012

 

Küvetler banyodaki en büyük nesnedir ve en çok yeri de onlar kaplar. Banyo kullanılmadığı zaman bu alandan yararlanabilmek için, 2006 yılında EOOS tasarım grubu Duravit için Sundeck banyoyu geliştirdi.

Yastıklı bir dinlenme yeri aracılığıyla kapatılarak üzerine oturulabilen ve yatılabilen Duravit Sundeck, banyo eşyalarının üzerine konabileceği bir platform görevi de görüyor.  

Duravit şimdi evrenselleşmeye başlayan bu tasarım fikriyle diğer küvetler için de bir kapak tasarlıyor. Duravit’in evrensel küvet kapakları kaliteli yapay deriden imal ediliyor.

Beyaz ve kontrastı arttırmak için antrasit renk seçenekleri bulunuyor. Ayrıca, esnek tasarımı ve küvetin kenarına yerleştirilen montaj elemanları ile de müthiş bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Duravit küvet kapakları birbirinin yanına yerleştirilen dört parça küveti tamamen kapatarak, üzerine yatılabilecek, 150 kg’a kadar ağırlık taşıyabilen rahat bir yüzey oluşturuyor. İki parçanın bileşimi konforlu bir ayak banyosu için birebir. 

Siz banyonun keyfini çıkarırken, bu parçalardan biri kitap, şarap kadehi veya sürahi koymak için mükemmel bir yer sunuyor. Bazı versiyonlarında duş hortumunun konması için hazırlanmış bir yer de bulunuyor. Bu hortum banyodan sonra küvetin içinde kaybolduğundan, geride küvet kapağının estetik görünümünü bozacak bir şey kalmıyor.            

  Her iki çeşidin de 70x40 cm ile 80x45 cm arasında değişen beş boyu var, böylece 160x70 ile 180x80 cm arası boylardaki seçkin küvetler için kullanılabilir. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account