Bosch’tan RedDot 2012 ödüllü ankastre davlumbaz

Yazar:Editor
07.05.2012

 

Eğimli cam tasarımı, bu yıl dünyaca ünlü RedDot Tasarım Ödülü’ne layık görülen yeni Bosch DWK09M760 duvar tipi ankastre davlumbaz, siyah rengin asaletiyle mutfaklara ayrı bir zarafet katıyor.

Estetik ve ödüllü tasarımının yanı sıra yüksek emiş gücü, bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi, metal ve karbon filtre için doluluk göstergesi gibi özellikleri ile kullanım kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlıyor. Üstelik, Bosch siyah seri ankastre ocak ve fırınlar ile çok uyumlu bir şekilde kombinlenerek, mutfakları siyah şıklığıyla buluşturuyor. 

Bosch Ev Aletleri, eğimli cam tasarımı ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden RedDot 2012’de ödüle layık görülen DWK09M760 duvar tipi ankastre davlumbaz ile mutfakları tasarımla buluşturuyor..

Siyah ve paslanmaz çeliğin şık birleşiminden oluşan,cam ön yüzeyli,eğimli tasarımı ile göz alıcı bir estetik sunarken, yüksek emiş gücü ile mutfakta kötü kokulardan eser bırakmıyor. Üstelik Bosch’un siyah seri ankastre ocak ve fırınları ile birlikte kullanıldığında, tüketiciye hem şık hem de ayrıcalıklı bir mutfak yaratma fırsatı sunuyor.  

 Mutfakların havasını değiştiren tasarım ve üstün özellikler

Bosch DWK09M760 duvar tipi ankastre davlumbaz, ödüllü bir tasarımı mutfağında kullanmanın ayrıcalığını yaşamak isteyenler için çok özel bir alternatif oluyor. 

Estetik görünümü ve şıklığı ödülle tescillenmiş Bosch ankastre davlumbaz 760 m3/h yüksek emiş gücü ve bir yoğun, üç güç kademesi ile kötü kokuları mutfaklardan uzaklaştırıyor.

Dokunmatik tuşları ve elektronik kumandası ile büyük kullanım kolaylığı sunuyor. Bosch DWK09M760’ın çelik yağ filtresi bulaşık makinesinde yıkanabildiğinden son derece konforlu ve zamandan tasarruflu..Davlumbaz, ayrıca, metal ve karbon filtre için doluluk göstergesine de sahip. 

Siyah şıklığı mutfağınızda

Siyah rengin asaletinden ve şıklığından vazgeçemeyenler için Bosch DWK09M760 duvar tipi ankastre davlumbaz mükemmel bir tercih. Hem görünümü hem de teknolojileriyle göz kamaştıran  Bosch siyah seri ankastre ocak ve fırınlarla da harika kombinler oluşturabiliyor. Mutfaklarını siyah ankastre ürünlerle yenilemek isteyenlere sadece  sayısız modelden dilediği ürünleri seçmek kalıyor.

Dünyanın en seçkin tasarım ödüllerinden biri: “RedDot Uluslararası Tasarım Ödülü” 

RedDot uluslararası tasarım ödülünün geçmişi 1955’e kadar uzanır ve günümüzde dünyanın en büyük ve en seçkin tasarım yarışmalarından biri olarak kabul edilir.

2012 yılında 58 ülkeden, 1800 şirket ve tasarımcıları "Red dot tasarım ödülü" için başvurmuş; ünlü tasarımcı ve gelecek vadeden yetenekleri ile uluslararası bir arenada kendi tasarım yeteneklerini kanıtlama şansını yakalamışlardır. Yarışmada 19 farklı kategori içinde toplam 4515 başvuru olmuş ama sadece en iyiler Red dot ile ödüllendirilmiştir.

RedDot tasarım ödülü özellikle tasarımı, görünüm ve fonksiyonellik ile en iyi şekilde biraraya getirebilen ürünlere verilmektedir. Uluslararası bir tasarım jürisi, aday ürünleri yenilikçilik, fonksiyonellik, kalite, ergonomi ve dayanıklılık açısından değerlendirir.

Bosch DWK09M760 duvar tipi ankastre davlumbaz – Özellikler

90 cm 

Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun 

TouchControl (Dokunmatik Tuşlar) 

Elektronik kumanda 

Üç güç kademesi ve bir yoğun kademe 

Otomatik olarak yoğun kademede ek havalandırma sistemi 

20 dakikalık düşük kademede ek havalandırma 

Yüksek verimli çift üfleme 

Aydınlatma: 2x20W 

Cam filtre kapağı 

Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi 

Metal ve karbon filtre için doluluk göstergesi 

Emiş gücü (DIN/EN 61591 norm ölçümüne göre): Maksimum 560 m3/h; Yoğun 760 m³/h 

EN 60704-2-13 normuna göre Ses seviyesi: 61 dB(A) 

120 veya 150 mm çapında baca borusu ile kullanıma uygundur 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 1059-1487 x 900 x 335 mm (hava çıkışlı) 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 1059-1487 x 900 x 335 mm (hava dolaşımlı)

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account