Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece Hadımköy’de hayata geçirilen Gölmahal Villaları, Büyükçekmece Gölü kıyısında yepyeni ve ayrıcalıklarla dolu bir yaşamın kapısını açıyor.

Editör
02.05.2012

 

İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden Gölmahal Villaları, 92.470 metrekarelik bir alanda sadece 38 özellikli villadan oluşuyor.

Villalar, sahip oldukları büyük bahçeleri ve müstakil havuzları ile sakinlerine konforlu bir yaşam sunarken, göl manzaralı muhteşem konumları ve farklı mimarileriyle de dikkat çekiyor. Türkiye’nin ödüllü mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu tarafından titizlikle tasarlanan Gölmahal Villaları, doğaya saygılı duruşu ile de fark yaratıyor.

Gölmahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Doğalgaz kullanılmıyor, dolayısıyla havaya karbon salınımı yapılarak çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası evlerde yazında serinletme sağlıyor. Gölmahal Villaları, sahip olduğu merkezi klima sistemi ile de ısıtma –soğutma yapılmasına olanak sağlıyor.

Sitede kurulan 50 kwa lık rüzgar tribünü ile Gölmahal kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edecek. Sıcak su her villada bulunan güneş enerjisi panelleri ile sağlanıyor. 

Villa içlerinde bulunan iç bahçe ile Villa sahipleri hem evin içinde de bahçede oturacak, hem de tüm ev maksimum gün ışığı alacak.  Gölmahal’de birbirine yakın m² lerde 3 farklı tipte villa yer almakta. 

Sahip olduğu özelliklerle ayrıcalıklı ve heyecan dolu bir yaşamın kapısını açan Gölmahal Villaları’nda 10.000 m2 ortak kullanım alanında 3 tenis kortu, 2 açık -1 kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor.

Her villanın akıllı ev özelliğine sahip olduğu projede ayrıca, 3.000 m2 lik alanda içinde süs havuzu bulunan rekreasyon alanı,  site ortasında gölet, 700 kw jeneratör, su deposu, atık su arıtma sistemi, artezyan kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor. 

Mart 2013’de teslim edilecek olan Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların büyüklüklerine göre 1.295.000 $ ile 1.495.000 $ arasında değişiyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account