Kalitesi ve titiz işçiliğiyle Çekmeköy'e farklı bir yaşam tarzı ve prestij kazandırıyor.

Editör
30.04.2012

 

Çekmeköy'ün ilk ve tek butik residence projesi olma özelliği taşıyan Dome Residence, bölgenin değerine değer katıyor. Çekmeköy'ün kalite çıtasını zirveye taşıyan Dome Residence, sakinlerini yeni ve ayrıcalıklı  bir yaşama davet ediyor.

"Kalitenin ismi değişti...Dome Residence" sloganıyla projesini ve inşasını Taşbina'nın üstlendiği, İstanbul'un yükselen değeri, oksijen deposu Çekmeköy bölgesinde iki bloktan oluşan Dome Residence, beldenin en prestijli projesi olarak yükseliyor.

1+1 ve 1+1 kat bahçeli olarak planlanmış 84 lüks daireden oluşan Dome Residence, bölgenin ilk ve tek butik residence'ı olması özelliğiyle yeni ve ayrıcalıklı bir yaşam tarzını beraberinde getiriyor.   

Çekmeköy'de yeni bir trend

Dome Residence'ın en önemli farkı konseptinden kaynaklanıyor. Konsept olarak benzerlerinden çok farklı dış cephesiyle, modern ve estetik anlayışın hakim olduğu mimarisiyle, tamamen 1. sınıf malzemelerin kullanıldığı iç dekorasyonuyla ve 24 saat resepsiyon hizmetiyle Dome Residence, her bakımdan eşsiz bir yaşam alanı olarak öne çıkıyor. 

Dünyada yeni gelişen butik residence trendini Çekmeköy'ün eşsiz doğasıyla bütünleştirerek bir ilke imza attıklarını belirten Taşbina yetkilileri, her türlü konforu ve lüksü, sakin bir yaşam merkezi ve yeşil bir ortamla buluşturduklarını, proje detaylarından malzeme seçimi ve işçiliğe kadar hiçbir alanda yüksek kaliteden taviz vermediklerini vurguluyorlar.  

Adını kubbelerinden alıyor

Dome Residence'daki her iki kubbenin tepesinde projeye ismini veren 360 derece panoramik manzaralı iki kubbe bulunuyor. Yapıya estetik bir görünüm kazandıran kubbeler fitness ve sauna olarak hizmet sunacak. Proje tamamlandığında ise Çekmeköy Bölgesi'nde butik residence tarzında tasarlanmış eşsiz bir yaşam alanı oluşacak. 

Her şey 1. sınıf ve özgün

Dome Residence'ın girişindeki yüksek tavanlı lobby alanı projenin ayrıcalıklarından biri olarak öne çıkıyor. Kapalı otopark, her katta birer adet panoramik asansör, 1. sınıf mutfak ve ankastre ürünler, oturma ve yatak odalarında TV, uydu ve internet bağlantısı, açık yüzme havuzu, her bloğa ayrı fitness ve sauna Dome Residence'ın sunduğu imkanlar arasında yer alıyor.   

Dome Residence'ın daireleri, kullanılan malzemenin kalitesi ve nitelikli işçiliğiyle en küçük ayrıntıların dahi titizlikle irdelendiği bir bütünlüğü sunuyor.

Tüm ıslak zeminlerin 1. sınıf mermer kaplama olduğu Dome Residence daireleri; iç ve dış kapılarda 1. sınıf ithal masif lake kapı, mutfaklarda 1. sınıf akrilik kaplama ve granit tezgah, duvarlarda saten alçı ve saten boya, 1. sınıf ısı camlı PVC doğrama, banyolarda 1. sınıf cam kabinli mermer duş teknesi ve İLoft görüntülü telefon sistemi gibi özelliklere sahip bulunuyor.  

Konumuyla da avantajlı

Dome Residence, bulunduğu lokasyonla da avantaj  sağlıyor. Proje, yapımı ihale edilmiş metroya yürüyüş mesafesi, Taşdelen Ormanları'nda yürüyüş ve koşu alanları, go-kart, at binme yolları ve piknik alanlarına 3 km, İKEA, Meydan ve Buyaka Alışveriş Merkezleri'ne ve TEM Karayolu'na 10 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 10 dakika, Boğaziçi Köprüsü'ne 15 dakika,  eşsiz sahiliyle kafeler, barlar ve restaurantlara ev sahipliği yapan tatil beldesi Şile'ye ise 20 dakika mesafede bulunuyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account