Hotpoint'ten akıllı çamaşır makinesi

Yazar:Editor
20.04.2012

 

Tüketicilerden gelen talepleri dikkate alan Hotpoint, 21 milyon euroya yenilediği Aqualtis çamaşır makinesiyle elektrik faturasında yılda 300 lira tasarruf sağlıyor

Geliştirdiği çevre dostu ürünlerle dikkat çeken Hotpoint, 21 milyon euroluk yatırımla yenilediği Hotpoint Aqualtis çamaşır makinesiyle de tüketicileri cezbetmeyi başardı.

Tüketici araştırmaları sonucunda geliştirilen yeni Aqualtis serisini İtalya'daki Ar-Ge Merkezi'nde yaptığı bir lansmanla tanıtan Hotpoint yetkilileri, bu ürünün A sınıfı bir makineye göre yüzde 40 daha az enerji harcadığını, yılda 300 milyon lira elektrikten tasarruf ettirdiğini dile getirdi. 

'2 MİLYON EVE GİRDİK' 

"Bizim için tüketici beklentilerine yönelik inovasyon ve yenilikler sunmak altın değerinde. Bu üründe tüketici beklentilerini anlamak için 1.5 milyon euro harcadık" diyen Indesit Company Pazarlama Müdürü Marco Falaschetti, bu ürün için 70 patent aldıklarını belirtti.

Ar-Ge faaliyetlerinin yanında tasarıma da önem verdiklerini vurgulayan Falaschetti, "Aqualtis'i 2005 yılında tüketicilere sunduğumuzda sahip olduğu özellikleriyle büyük beğeni topladı ve tüketicilerin tercihiyle bugüne kadar 2 milyonun üzerinde eve girdi. Yeni Aqualtis'in, HD teknolojisi adı altında topladığımız tüm özellikleriyle bu başarıyı katlayacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Toplam çamaşır makinesi satışlarının yüzde 30'unun yeni Aqualtis'ten geldiğini dile getiren Falaschetti, tüketicilerin bu ürünle yılda 300 lira daha az elektrik faturası ödeyeceklerini söyledi.

Yüksek görüntü kalitesi anlamına gelen High Definition (HD) teknolojisinin kullanıldığı yeni ürünler, 30 yılı aşkın bir süredir şirkette çalışan ünlü tasarımcı Makio Hasuike imzasını taşıyor. 

Eski ürünler geri dönüşüme gidecek

Enerji tasarruflu ürün üretilmesini öngören yasanın temmuz ayından itibaren önce buzdolaplarında uygulanmaya başlayacağını söyleyen Indesit yetkilileri, sadece A+ buzdolaplarının satılacağını belirtti. 2013'te ise eski beyaz ve elektronik eşyaların toplanarak imha edileceği tesisler yapılacağını anlattı.

KAYNAK: Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account