Samsung, profesyonel ağ kurulumlarına uygun maliyet kazandırmak için VGA IP kameralarının WiseNetS serisini Türkiye Yetkili Distrübütörü KOYUNCU ELEKTRONİK ile pazara sunuyor.

Yazar:Editor
19.04.2012

 

Samsung, özellikle VGA çözünürlüklü IP kameraları için tasarlanan en yeni Dijital Sinyal İşleme (Digital Signal Processor - DSP) yongası olan WiseNetS’i kullanan altı yeni model kamerayı Türkiye Yetkili Distrübütörü KOYUNCU ELEKTRONİK ile pazara sunarak,  IP ve ağ tabanlı video gözetim çözümleri yelpazesini daha da güçlendirdi.

WiseNetS DSP, her bir yeni kompakt ONVIF uyumlu VGA kamerayı üçüncü nesil Samsung Süper Gürültü Azaltma (SSNRIII) ve Samsung Üstün Dinamik Aralık (SSDR) gibi Samsung kullanıcılarının beklediği özelliklerin yanı sıra, MJPEG veya bant genişliği açısından elverişli H.264 sıkıştırma yöntemi seçenekleriyle saniyede 30 kareye kadar eşzamanlı olarak çoklu video akışı, Ethernet üzerinden besleme (PoE) işlemi ve çok gensel gizli maskeleme dahil olmak üzere, kullanıcılara gerçek fayda sunan bir dizi özellikle donatmaktadır.

Standart hareket algısının yanı sıra, tüm WiseNetS kameralarda, insan yüzünün varlığını saptayabilen ve operatörleri e-posta dahil olmak üzere çeşitli yollarla uyarabilen yerleşik yüz tanımaya sahiptir. Bu özellik, haftanın günlerine göre zamanlanabilir ve çok gensel gizlilik maskesi arkasından bile yüzleri saptayabilir.

WiseNetS kameralar ile yakalanan VGA (640 x 480) görüntülerin kalitesi, en yeni CMOS görüntü sensör teknolojisi kullanılarak geliştirilirken, Aşamalı Tarama teknolojisi, yakalanan yüksek kaliteli hareketli nesnelerin video görüntüsünü optimize ederek, örneğin, hareket izi efekti olmaksızın araç plakalarının okunmasını olanaklı hale getirir.

Altı yeni kameraya SNB-1001 sabit kamera, SNO-1080R havaya dayanıklı kızılötesi kamera, SND-1011 sabit dome kamera ve SNV-1080R darbelere dayanıklı değişken odaklı yerleşik kızılötesi dome kamera dahildir. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account