Kentsel dönüşüm sayesinde alternatif iş alanı merkezlerinden biri olan Kağıthane'de MESA-FERKO ortaklığıyla inşa edilen Papirus Plaza, yıl sonunda teslim edilecek.

Editör
19.04.2012

 

İstanbul'un ilk sanayi alanlarından Kağıthane şehrin en önemli kentsel dönüşüm bölgelerinden biri oldu. Öyle ki, hızla gelişen altyapısı, ulaşım kolaylığı, gün geçtikçe artan ticari gayrimenkul projeleri ile Kağıthane, İstanbul'un yeni ofis bölgesi olarak dikkat çekiyor. MESA-FERKO ortaklığı tarafından inşa edilen Papirus Plaza da bölgede dönüşümün fitilini ateşleyen ilk projelerden biri olma özelliğini taşıyor. 

Aral ık 2012'de teslim 

MESA Mesken Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yavuz Şenol, iki etaptan oluşan Papirus Plaza'da zemin ve 1. katı kapsayan ilk etabın Kasım 2011'de tamamlanarak Metro Grossmarket'e teslim edildiğini belirtti.

Ofis olarak planlanan bölümün ise satışlarına başladıklarını açıklayan Şenol, projenin Aralık 2012'de tamamlanacağını söyledi. FERKO Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Fehmi Meriçten de Nur Suni Deri, Eva Boya, Anadolu Çelik ve Ege Kimya fabrikalarını satın aldıklarını, buraların hızla yıkımını gerçekleştirerek yatırıma başladıklarını hatırlattı.

İlk etabı tamamlanan projede Metro Grossmarket'in dünyadaki 700'üncü mağazası açıldı. Ofis alanlarını da satışa sunduklarını anlatan Meriçten, ofis metrekare satış fiyatlarının 3 bin 475 dolar+KDV'den başladığını kaydetti. 

Maslak'a alternatif 

FERKO Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten ise 158 ofisin yer aldığı Papirus Plaza'nın toplam yatırım değerinin 85 milyon dolar olduğunu kaydetti.

25 bin metrekarelik ofis alanının yüzde 40'ını sattıklarını anlatan Meriçten, ofislerin bir bölümünü ise kiralamaya ayıracaklarını açıkladı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerden talep bulunduğunu belirten Gökçe Meriçten, Papirus Plaza'da ortalama metrekare kira fiyatlarının 22 dolar seviyesinde olduğunu kaydetti. Meriçten, bu rakamın Levent'te 40 dolar, Maslak'ta ise 35 dolar seviyelerinde olduğunu hatırlattı. 

Ofise yeni soluk getirecek

MESA Mesken Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Tokatlı da, insanların zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri ofis alanlarına yeni bir soluk getirdiklerini belirtti.

Tokatlı, Papirus Plaza'yı insan odaklı bir proje olarak geliştirdiklerini söyledi. Her katta bahçe ve terasların bulunduğu projede, yoğun mesai saatlerinde mola verecek çalışanların, dinlenebileceği sosyal alanlar da yer alıyor. 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account