Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı ışıldıyor

Editör
18.04.2012

 

İstanbul İl Özel İdaresi, Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı binasının aydınlatma sistemini yeniledi.İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul'un tarihi eserlerini ışıklandırmaya devam ediyor. 

Daha önce İstanbul siluetinde önemli rolü olan birçok yapıyı ışıklandıran İstanbul İl Özel İdaresi, Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı’nın aydınlatma sistemini de yeniledi.

Tarihi binanın dokusuna uygun dış cephe dekoratifli aydınlatma projesi, mimar, mühendis ve restoratörler tarafından hayata geçirildi. İl Özel İdaresi’nin çalışmalarıyla aydınlık bir çehreye bürünen tarihi yapının aydınlatma işi için 2016 Power Led ampuller ve 710 metre enerji kablosu kullanıldı. 

Tarihin içinden günümüze miras kalan bu eseri Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payı ile gelecek kuşaklara taşıyan İl Özel İdaresi, binanın dış cephe temizliğini de yaparak yıpranmışlığını giderdi.

Tarihinde farklı birçok hizmette kullanılan yapı, 1 Eylül 2003 tarihinden itibaren Deniz Astsubay Hazırlama Okulu’nun kapanması ile Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Komutanlık binası olarak kullanılıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account