Lykia Antibakteriyel Klima Parfümü, mikropları yok edip, hastalıkların önüne geçiyor

Yazar:Editor
17.04.2012

 

Günümüzde artan klima kullanımı ne yazık ki sağladığı konforun yanında bazı sakıncaları da beraberinde getiriyor.

Özellikle de düzenli bakımları yapılmadığında birer mikrop yuvasına dönüşerek çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyorlar. Lejyoner ya da klima hastalığı olarak bilinen hastalığa yol açan bakteri, zatürreye de neden oluyor.

Bu bakteri, klimaların filtrelerinde ve eşanjörlerindeki nemli ortamda rahatlıkla üreyip çoğalıyor. Özellikle yaz sıcaklarının yaklaştığı ve klima kullanımının artacağı bugünlerde önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. 

Seçil Hava Tazeleyicileri firması da bu noktadan yıla çıkarak halk sağlığını korumada etkili olacak, Türkiye’de ve dünyada tek ve ilk “Lykia Antibakteriyel Klima Parfümü”nü geliştirdi.

Sağlık Bakanlığı üretim iznine sahip olan ve etkinliği üniversite tarafından da onaylanan ürün, 1 dakikadan sonra ortamdaki mikropları % 100 yok edip, havayı tazeliyor. Böylece, havaların ısınmasıyla birlikte kullanıcıların kabusu haline gelen “klima hastalığı”nın da önüne geçmiş oluyor.

Firma yetkilileri; sahip olduğu özellikler, güvenli ve kolay kullanımı nedeniyle Lykia’nın zamanla sabun, mendil, şampuan gibi tüketicilerin daimi kullanacağı bir ürün halin geleceğine inanıyor. 

Lykia ile mekanlar bahar bahçesine dönüşüyor…

Seçil Hava Tazeleyicileri’nin geliştirdiği ve kendi tesislerinde ürettiği Lykia Antibakteriyel Klima Parfümü, dünyada ve Türkiye’de ilk ve tek olan bir ürün.

Ortamdaki mikroplardan kurtulmak için; minyatür iç klima ünitesi şeklinde tasarlanan parfümü havanın çekildiği ön veya üst panjurlara, ürünün arkasında bulunan iki klipsle yerleştirmek yeterli. Kolayca klimaya monte edilen ürün bulunduğu ortamda haftalarca rahat, temiz nefes almayı sağlıyor.

Lykia Antibakteriyel Klima Parfümü; hastane, otel, restoran, dershane, işyeri gibi toplum yaşam alanları ile evlerde “Antibakteriyel” özelliği ile bakterilerden korurken, etki alanına yaydığı hoş parfüm kokusuyla da ferahlık yaratıyor. Mekanlar adeta bir bahar bahçesine dönüştürüyor…

Ürünün diğer çeşidi “Lykia Normal Mimosa Klima Parfümü” ise; bakımları yapılmış veya havayı içeriğindeki özellik sonucu temizleyen klimalarda güvenle kullanılarak ortama hoş bir koku yayıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account