Knauf sektöre üç yeni çözüm ürünü sundu

Editör
16.04.2012

 

Yapı malzemesinde yaşam kalitesinin yüksek çıtası Knauf, sağlıklı ve güvenli yaşam ortamları için geliştirdiği üç yeni ürünü kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye ve dünyada Kuru Yapı Sektöründe lider yapı çözümleri şirketi Knauf, tüketicinin sağlıklı ve güvenilir mekan gereksinimlerine karşılık veren üç yeni ürününü kamuoyuna duyurdu.

Küfe karşı tam koruma sağlayan Knauf Mouldboard®’un yanı sıra şık ve estetik yüzeyler elde etmek için geliştirdiği Knauf Dört Dörtlük Alçıpan® ve istenmeyen ses ve  kokulara karşı koruma sağlayan Knauf Cleaneo®’yu ürün yelpazesine ekleyen Knauf, beş ayrı kategoride 1.200 kalem ürün ile sektöründe lider konumda bulunuyor.

Küfe Karşı çözümün adı: Knauf Mouldboard®

Yanlış izolasyon ve yalıtım uygulamalarından kaynaklanan yoğuşma, banyo ve mutfakta su ve buharın yoğunluğu, evlerin havasız olması gibi nedenler nemi artırarak küfe davetiye çıkarırken Knauf özellikle küf oluşumunun yoğunlukta olduğu  nemli ve havasız mekanlar için son derece pratik bir çözüm getirdi. 

Hafif ve dayanıklı yapısıyla ustaya hızlı çalışma olanağı sağlayan  Küfe ve Neme Dayanıklı Alçıpan® Knauf Mouldboard®,  yüksek oranda su iticiliği ve küf önleyici kimyasal katkı içeriğine karşı çevreci teknolojisi ve sınırsız tasarım seçenekleriyle Amerikan Standardı olan ASTM D3273-00 sertifikasyonuyla üretililiyor. 

Kusursuz kenar işçiliği ve pratik uygulama için çözümün adı: Knauf Dört Dörtlük Alçıpan®

Türkiye’de ilk ve tek olmak üzere dört kenarı da sadece ön yüzünden inceltilmiş (pahlı) Alçıpan® çeşidi olan  Knauf Dört Dörtlük Alçıpan®’ın üstün özellikleri sayesinde şimdi imalatlar daha hızlı, yüksek kaliteli, kolay ve aynı zamanda ekonomik gerçekleşiyor; plakalar paletten alındığı gibi hemen sabitlenebiliyor. İlave aparat veya vida kullanmadan montajı yapılabilen Knauf Dört Dörtlük Alçıpan® sayesinde en yüksek yüzey kalitesi elde ediliyor.

 Akustik, estetik ve hava temizleme özelliği ile çözümün adı: Knauf Cleaneo®

İstenmeyen ses ve  kokulara karşı koruma sağlayan Knauf Cleaneo®, özellikle konferans ve konser salonları, toplantı odaları, alışveriş merkezleri, okul ve hastanelerdeki gürültü kirliliğini aşmaya yardımcı oluyor.

 Ayrıca, Knauf Cleaneo® Alçıpan®,  içerisinde barındırdığı Zeolit sayesinde kullanıldığı mekanlardaki istenmeyen kokuları yok ederek yapı sakinlerine çok özel bir yaşam konforu sunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account