Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Mütekabiliyet Yasası sayesinde Türkiye’ye Arap sermayesi akar” dedi

Editör
16.04.2012

 

Son dönemde Kuveyt ve SudiArabistan vatandaşlarından büyük talep aldıklarını söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Mütekabiliyet Yasası sayesinde Türkiye’ye Arap sermayesi akar” dedi

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, yabancılara Türkiye’de mülk edinmenin önünü açan Mütekabiliyet Yasası’nın çıkmasının emlak sektörünü olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

Son dönemde Kuveyt ve SudiArabistan vatandaşlarından büyük talep aldıklarını belirten Özyurt, “Ancak mütekabiliyet (karşılık) esası nedeniyle Türkiye’den mülk edinmeleri yasaktı. Şimdi bu yasanın çıkmasıyla birlikte Türkiye’ye özellikle Arap sermayesinin akacağına inanıyorum” dedi.  

Stratejik yerlere dikkat

 Yabancılara mülk satışı yapılırken Türkiye’nin güvenliği açısından stratejik öneme sahip noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Özyurt, “Ancak onun dışında kalanlar yerlerde bir takım gayrimenkullerin yapılması ve yabancı alıcılara satılması o bölgenin gelişmesini sağlar. Oradaki mülklerin değerini artırır” diye konuştu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account