Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2012’e katılıyor

Yazar:Editor
16.04.2012

 

Türkiye’de, su yalıtımı sektörünün kalite standartlarını koruyarak sağlıklı büyümesini, ulusal standartlara ve Avrupa Birliği standartlarına uygun üretim yapılmasını amaçlayan BİTÜDER (Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği), 2-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde bu yıl 35.’si düzenlenecek olan Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2012’ye katılıyor.

Tüm polimer bitümlü örtü üreticilerini bir çatı altında toplayan BİTÜDER, su yalıtımı sektörünün kanayan yarası merdiven altı ve kalitesiz üretimle mücadele ediyor.

Ziyaretçilerini kaliteli ve CE Belgeli ürünler konusunda aydınlatacak olan BİTÜDER, su yalıtımında bitümlü örtülerin teknik performans değerleri ve uygun kullanım alanlarına yönelik soruları yanıtlayacak.

Su yalıtımı sektöründe standart ve yönetmeliklerin hazırlanması ve uygulanmasında öncü roller üstlenen BİTÜDER, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan, Su Yalıtımında ilk ve tek kural Standardı olan TS 11758-2 Bitümlü Örtülerle ilgili Uygulama Kural Standardı’nın yayınlanması konusunda Bitüder’in yoğun çalışmalar yaparak Yapı güvenliğinin en önemli unsuru olan su yalıtımı malzemelerinin, üreticilerin beyan değerlerine bırakılmasını önleyerek ürünlerin uygulanacağı yapı bileşenleri ve detaylarla ilgili tüm alt limitlerin ve kuralların belirlendiği net olarak belirlendiğini açıkladı.

Özcan, su yalıtımı sektörü ile ilgili aklındaki tüm sorulara cevap bulmak ve bilgi edinmek isteyenleri, 3. salonun ana fuayesinde yer alan dernek standına davet ediyor. fuarda su yalıtımıyla ilgili standartlar ve uygulamaları hakkında bilgiler verilecek.

Türkiye’deki çok önemli bir eksiği gidererek bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen BİTÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan, bugüne kadar mevcut standartlar gereğince ürünün çekme mukavemeti, boy uzama oranları, soğukta kırılma değeri ve akmaya karşı direnci gibi tüm özelliklerinin üreticinin beyanına ve kendi bulacağı imalat değerlerine bırakıldığına dikkat çekti.

Özcan, bitümlü örtüler için Türkiye’de yayınlanmış olan ilk kural standardı TS 11758-2 ile artık ürünler, Özcan, TS 11758-2 Kural Standardı’nın; su yalıtımı amacıyla kullanılan polimer bitümlü örtülerin taşıması gereken asgari özellikleri, uygulamada uyulması gereken asgari koşulları, kullanılması tavsiye edilen örtü kat adetlerini ve uygulama kurallarını kapsadığını belirtti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account