Bosch Termoteknik ve LG Klima önemli bir işbirliğine imza attı

Yazar:Editor
16.04.2012

 

 Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisi Bosch Grubu’nun termoteknoloji alanında faaliyet gösteren şirketi Bosch Termoteknik, LG Klima’nın Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu.

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisi Bosch Grubu’nun Termoteknoloji alanında faaliyet gösteren şirketi Bosch Termoteknik, Güney Kore’nin önde gelen üreticilerinden LG ile klima sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörü olmak üzere anlaşma imzaladı.

LG klima sistemlerinin Güney Kore’de üretip pazara sunduğu tüm ürün portföyünün Türkiye’de satış ve pazarlamasını içeren anlaşma, Bosch Termoteknik Türkiye Ülke Müdürü Selman Tarmur ve LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho tarafından imzalandı. 

Bosch Termoteknik ve LG’nin inovasyona verdikleri önem ve sektöre sundukları yenilikler anlamında birbirine çok yakın firmalar olduğunu vurgulayan Tarmur, “Birlikteliğimizle sektöre daha kaliteli, yenilikçi ve üstün özelliklere sahip ürünler sunacağız” dedi.

Bosch Termoteknik’in Türk tüketicisiyle buluşturacağı LG split klimalar, dünyada rekor düzeydeki düşük ses seviyeleri ve yüksek enerji verimlilikleriyle öne çıkıyor. LG VRF sistemleri ise hava soğutmalı heat-pump ve heat-recovery modellerde dünyada ilk ve tek kesintisiz ısıtma yapan cihazlar olarak dikkati çekiyor. 

Tarmur, “Sektör ve son kullanıcıların, LG klima sistemlerinin tüm ayrıcalıklarını eğitimlerimizde, showroomlarımızda ve tanıtımlarımızda gördükten sonra bizi tercih edeceklerine inanıyoruz” dedi.

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho ise işbirliği ile ilgili: “LG Electronics olarak, dünya genelindeki lider rolümüzü Türkiye’de de başarıyla sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu amaçla, bizim için stratejik öneme sahip bir pazar ve merkez olan Türkiye’de, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bosch Grubu’nun global gücünün yanı sıra Bosch Termoteknik’in sektördeki güçlü mühendislik altyapısı ve geçmişi, kuvvetli bayi ve satış sonrası servis ağı gibi nedenlerle Bosch Termoteknik ile çalışma kararı aldık.

Bu doğrultuda, sektördeki öncü duruşumuzun Türkiye pazarındaki yansıması olacağına inandığımız bu işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account