Mobilyada Ayrıntıyı Hissedin

Editör
16.04.2012

 

Bugüne değin, evlerimizde birer arzu nesnesi olan mobilyalarımızda her zaman öncelik kalite, işlevsellik ve dekoratif görünümlü ürünler oldu. Ancak artık tüketici, tüm bu özelliklerin temelinde yatanın bir mobilyada dikkatimizi çekmeyen estetik ayrıntılar olduğunun farkında...

Mobilya aksesuarları lideri Samet, Smart Box, Neolift, Lighting ve Push Open çekmece sistemleri gibi, her bir aksesuara eklenen teknolojik özellikleri ile mobilyaları istenilen niteliklerle donatıyor. 

Push Open çekmece sistemi ile çekmeceler yalnızca hafif bir dokunuşla açılıp kapanırken özel frenli sistemi ile güvenli, sessiz ve yavaş kapanmakta.  Herhangi bir elektrik bağlantısına da ihtiyaç duymuyor.

Kulpsuz mobilya tercih edenler içinse birçok aksesuar seçeneği sayesinde düzenli ve verimli çekmece kullanımı, farklı dekorasyon alternatifleri sunmakta.  

Neolift kapak sistemleri, rahatlğı ön planda tutarken sessiz, kademeli açılma ve yavaş kapanma özelliği ile mobilyaların kullanım rahatlığını da kusursuz hale getiriyor. 

Smart Box çekmece sistemi fren özelliği ve taşıma kapasitesindeki artış ile yaşam alanlarınızda birçok aksesuar seçeneğiyle düzenli ve verimli çekmece kullanımı sağlıyor.  

Samet mobilya aydınlatma sistemleri, dolap içlerini, rafları farklı alternatifli ışık seçenekleriyle şık ve ergonomik bir kullanım sunarak mobilyalara karakter katıyor.

Salonda, mutfakta, ev ve iş yerlerinde kullanabilecek son derece dekoratif bir ürün olan Samet Lighting, tek dokunuşla açılıp kapanma özelliğiyle büyük bir kolaylık sağlarken aksesuar estetiği alanında da onları özelleştiriyor. Samet ürünlerine kolay ve hızlı erişilebilmesi için kataoglarının yer aldığı Apple aplikasyonu da çok yakında kullanımda.

Sektör eğitimleri ile doğru mobilya aksesuarı üretimi ve seçimi

Samet, klasik ve yerleşmiş çizgilerin yanı sıra stilinizi minimal bir duruşla şık, modern ve özel kılmanıza olanak sağlıyor. Ev, ofis ve tüm yaşam alanlarınızda istediğiniz özelliklerde modeller sunmak için dekoratif ve işlevsel mobilya anlayışı çerçevesinde  yine ayrıntıdan başlamak gerekliliğini bilerek uyguluyor ve yayıyor.

Samet ekibi, bayilerinin ürünleri daha iyi tanıması, doğru kullanması ve sunması adına 2011 yılında başladığı eğitimlerine 2012’de de devam edecek.

Mobilyanın üretiminde ilk dokunuş itibari ile birkaç işlevselliği bir arada sunmak için tüm aksesuarları doğru ve en verimli şekilde kullanmak, monte etmek gerekmekte.  Bu sebeple sıcak temasta olduğu tüm bayilerine eğitim verilmesi Samet için ayrı bir önem teşkil ediyor. 

Eğitim turları sayesinde, çeşitli üniversitelerin Orman Fakültesi, İç Mimarlık veya Endüstriyel Tasarım gibi bölümlerde okuyan geleceğin mimarları, endüstriyel tasarımcıları ile de temasa geçen Samet, hem sektörel hem de işlevsel mobilya anlayışına dair buluşmalar gerçekleştiriyor.

Ankara ve İnegöl ile başlayan geziler, yoğun ilgi sonrasında Trakya, Karadeniz bölgelerinden sonra Türkiye’nin her yerinde devam edecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account