bauMax, 13 Ekim’de Türkiye’deki tüm mağazalarında özel durumlu çocuklara ve gençlere yönelik Aksiyon Günü düzenliyor

Editör
13.10.2010

Avusturyalı yapı marketi zinciri bauMax, özel durumu olan vatandaşları topluma kazandırmaya yönelik anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. 13 Ekim’de “Aksiyon Günü” adıyla düzenlenecek etkinlikte özel durumlu çocuklar ve gençler bauMax’ın Samsun ve İzmit mağazalarında tüm gün boyunca çalışma imkânı bulacak. “Bende çok iş var!“ sloganıyla gerçekleştirilecek Aksiyon Günü’nde özel durumu olan çocuklar ve gençlerin çalışma hayatı ve iş dünyasıyla ilgili cesaretlendirici bir deneyim kazanmaları, kendi değerlerinin bilincine varmaları, çekingenliklerinden kurtulmaları ve toplumla kaynaşmaları hedefleniyor.

İzmit’te Yenidoğan Özel Sporcular Kulübü, Samsun’da ise Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) işbirliğiyle düzenlenen, 20 çocuk ve gencin katılacağı Aksiyon Günü’nde müşterilerin ve çalışanların dikkati özel durumu olan çocuk ve gençlerin becerilerine çekilerek onlarla ilişki kurmalarına teşvik edilecek. Etkinliğe katılan çocuk ve gençlere bauMax çalışanları ve öğretmenleri destek olacak.

bauMax’ın 25 yılı aşkın süredir kendini özel duruma sahip vatandaşlara destek olmaya adadığını belirten bauMax Yönetim Kurulu Başkanı Martin Essl, “Özel duruma sahip vatandaşlar toplumun önemli bir parçasını oluşturuyor. Kurumsal bir şirket olarak bauMax, bu etkinlik sayesinde onları müşterek hayata entegre etme yolunda katkıda bulunuyor” dedi.

bauMax kapılarını özel durumu olan vatandaşlara sadece Aksiyon Günü’nde açmıyor. Şirket, 25 yılı aşkın bir süredir özel ihtiyaçları olan insanlara, kendi bünyesinde gerçekleştirdiği “İnsana Değer Programı” ile destek veriyor, onları hayata tutunma ve kendi değerlerini anlama konusunda teşvik ediyor. Halen Türkiye’de toplam 260 kişiye istihdam sağlayan bauMax yapı marketlerinde 4 özel durumlu, engelli vatandaş çalışıyor.


Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account