Dünya Havalandırma ve İklimlendirme sektörünün öncü markası Swegon; ürünlerine havalandırma sistemlerden bir yenisini daha ekledi.

Editör
12.04.2012

 

SuperWISE kontrol ve en uygun şekle sokma sistemi ile artık havalandırma sistemleri çok daha akıllı ve verimli.

Swegon Türkiye distribütörü Akcor Havalandırma Sistemleri yeni ürünleri SuperWISE sayesinde hem oda seviyesine kadar tüm Swegon havalandırma ekipmanları ile hem de klima santrali GOLD ile Modbus üzerinden iletişim kurabiliyor. Swegon’un yeni sistemi SuperWISE; sahip olduğu özelliklerle üç farklı fonksiyona hitap ediyor.

Hava tedarik ünitelerinin basınç optimizasyonu, akıllı bina sistemiyle bağlantı kurabilme ve havalandırma, iklimlendirme sistemleri için web uygulaması ile komple havalandırma sistemi.

Tüm sistemi tek bir noktada toplayan, verimini bu şekilde daha da arttıran ve kullanıcısına hayatı pratikleştiren özellikleri ile SuperWISE, yüksek verim, kolay kullanım ve komple çözüm ile kullanıcılarına eksiksiz konfor sağlıyor.

Basınç Optimizasyonu İle %25 enerji Tasarrufu Sağlanıyor

Ülkemizde birçok büyük projeye imza atan Akcor Havalandırma Sistemleri yeni ünite sistemleri sayesinde A sınıfı enerjiyle çalışan çok daha ekonomik bir sistem kurduklarını belirtiyor.

SuperWISE sistemi, projedeki her zone damperinden sürekli pozisyon bilgisi alarak en açık olan damperin en az %90 açık olmasını sağlayıp diğer damperlerin pozisyonunu otomatik olarak ayarlıyor.

Bu sistem sayesinde havalandırma ünitesine yansıyan basınç kaybı önemli bir şekilde azalıyor. Basınç kaybının azalması ile klima santralinde %25'e varan enerji tasarrufu sağlanıyor.

Swegon yeni ürünü SuperWISE, kendisine bağlanan tüm Swegon havalandırma ve iklimlendirme ekipmanlarının Modbus üzerinden otomasyon bilgilerini alıyor.

SuperWISE cihazı üzerinden hem klima santrali, hem katlardaki volume damperleri, hem yapıdaki iklimlendirme üniteleri (damperler, vanalar) otomasyon sistemine SuperWISE sayesinde bilgi gönderiyor. SuperWISE ModbusTRU, ModbusTCP ve BACnet TCP protokolleri ile çalışabiliyor.

Akcor havalandırma sistemlerinin ülkemize getirdiği SuperWISE sistem süpervizorlüğü sayesinde bir web uygulaması ile kolay ve anlaşılabilir bir şekilde tüm havalandırma ve iklimlendirme ekipmanlarını bir ekranda sunuyor.

Oda ve zon ilüstrasyonları gerçek değerleri ve ayar noktalarını detayları ile gösteriyor. Değiştirilebilen parametrelere bu uygulama ile kolayca ulaşılıyor. Swegon; en yeni sistemi SuperWISE, kullanıcısına hem kolay kullanılabilir hem de A sınıfı bir sistem sunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account