ByConcept Yabancıların Dikkatini Çekiyor

Editör
12.04.2012

 

ByGroup’un 200 milyon dolar yatırımla Sultanbeyli’de inşa ettiği ByConcept, özellikle Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakınlığı nedeniyle yabancı yatırımcıdan büyük talep görüyor.

ByGroup’un dünyanın dört bir yanındaki ofislerine başvuran yatırımcılar, sıfır faiz ve 40 ay vade imkanıyla ByConcept’ten ev sahibi oluyorlar. 

ByGroup tarafından İstanbul Sultanbeyli’de 200 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen ByConcept Projesi, yurt dışındaki yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

ByConcept, Sultanbeyli’nin ilk iş oteli olacak olan ByOtell’i bünyesinde barındırmasının yanı sıra, çok katlı mağazalarıyla, ofisleriyle ve özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakikalık mesafesiyle yabancılar için birçok avantaja sahip.  

“Dünyanın dört bir yanında hizmet vermeye devam ediyoruz” 

ByConcept’e lokasyonu ve sunduğu imkanları sayesinde gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren ByGroup İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar; “Almanya, Avusturya, Avusturalya ve Fransa’daki ofislerimizle yurtdışında da hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 

Yabancı yatırımcılar, ByConcept’e özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakikalık mesafesi nedeniyle ilgi gösteriyorlar. Ağırlıklı olarak 1+1 daireleri tercih eden yatırımcılara çok cazip ödeme planı sunuyoruz.

Türkiye’ye gelerek ByConcept’i yerinde görmek isteyen yatırımcılar ByOtell’de konaklıyor, Sultanbeyli’deki satış ofisimizde ByConcept’i tanıyor ve ardından da hayallerindeki daireyi satın alarak ülkelerine dönüyorlar.

Son olarak aralarında Kamerun Futbol Federasyonu Başkanı’nın da yer aldığı Kamerunlu 18 kişilik bir grup, ByConcept’i gezerek projeye ilişkin bilgi aldılar” dedi. 

“Mütekabiliyet ile ekonomimize sağlanan katma değer artacak”

Yabancı yatırımcıların, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek yasalaşması an meselesi olan Mütekabiliyet Yasası’nı beklediklerini vurgulayan Mahmut Bayraktar; “Mütekabiliyet Yasası ile yabancı yatırımcıların ülke ekonomimize sağladıkları katma değer artacak.

Yasa sayesinde ByGroup olarak gelecekte hayata geçireceğimiz projelerde de yabancılardan büyük ilgi göreceğimize inanıyorum. Bugüne kadar ByConcept’te satılan dairelerin yüzde 10’unu yabancılar satın aldı. Yasa ile bu oranın daha da artacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Sıfır faizle 40 ay vade imkanı

Üç blok ve 326 konuttan oluşan projede, 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks daire seçenekleri bulunuyor.

79 bin 850 TL’den başlayan fiyatlarla tüketiciye sunulan ByConcept Projesi’nde yabancı yatırımcıya yüzde 30’u peşin olmak şartıyla kalanı sıfır faiz ve 40 ay vade imkanıyla satışa sunuluyor.

Modern mimarisi, birinci sınıf malzeme kalitesi ve üst düzey teknolojik alt yapısı ile dikkat çeken ByConcept’de teslimatlar 2014 yılının ilk çeyreğinde başlayacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account