Multifus Sistemini Pazara Sundu

Editör
12.04.2012

 

Multitek, uzun zamandır yerli ve yabancı diafon pazarı müşterilerinin merakla beklediği , tesisatta kullanılan kablo sayısı çok az,santrali olmayan, bina içi ve sitelerde görüntü aktarımında koaksiyel kablo gerektirmeyen MULTIBUS isimli diafon sistemini pazara sundu.

●Sistem diğer diafon sistemleri gibi kapı ile görüntülü konuşmayı,kapıyı açmayı, varsa güvenlik ve kapıcı ile konuşmayı sağlıyor.Varsa güvenlikle görüntülü konuşma da mümkün .Ayrıca;

●MULTIBUS az enerji tüketen yeşil binalara uygun bir diafon sistemi .

●”Bas konuş bırak dinle” değil otomatik konuşmalı.

●Kablolaması çok basit; Konuşmalı sistem 3 kablo ile, 

görüntülü  4 kablo ile çalışıyor.

  Binada kapıcı veya sitede güvenlik varsa bir kablo ilave ediliyor.

  6 kat 40 daireye kadar olan binalarda , CAT5/CAT6/DT8 kablosu kullanarak veya 

  eski binaların mevcut kablosunu kullanarak  MULTIBUS sistemini kurmak mümkün.

●Gerek bina içinde,gerekse sitelerde görüntü aktarımı için koaksiyel kablo gerektirmiyor.

●Sistemin santral diye bir ünitesi yok.Sistem sadece enerji kaynağı,kapı paneli ve monitörlerden oluşuyor.(Tesisata bağlı olarak video sinyali dağıtımı için ek video dağıtıcı gerekebilir.)

●Sistem bir blokta 256 daireye,

  Bir sitede 32 blok sayısına,

  Bir blokta 4 kapı ve 8 asansör sayısına kadar kurulabilir.

 ●Sisteme bağlanabilen kapı paneli,monitör ve telefon seçenekleri çok fazla.Bunlar renkli veya siyah beyaz, ahizeli veya otomatik konuşmalı ve  3.5”,4”,7” ekran boyutlarına sahip monitörler olabilir.

Tuş takımlı,butonlu,jumbo LCD ekranlı kapı panelleri bağlanabilir.

●Şifre veya kart kullanarak kapı açılabilir.

●Sistemin sitelere kurulumu da çok kolay.Bloklar ve güvenlik sadece 3 kablo veya CAT5/CAT6 kablo ile birbirine bağlanıyor.

●Güvenlik telefonu bütün daireleri arayabiliyor ve güvenlik arandığında hangi dairenin , hangi bloktan aradığını kaydediyor.

●Ve daha bir çok faydalı özellik.

Bütün yukarıdaki özelliklerin yanında sistemin en önemli iki avantajı daha var.Bunlar;

●Yerli,yabancı piyasadaki benzer sistemler kablo mesafesinden ve ortamdaki parazit sinyallerden çok etkilenir,dolayısıyla sistem performansı çok düşer ,kullanıcılara sorun yaratır.Multibus sisteminde, uygulanan yeni teknolojilerle böyle bir sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.

●Multibus sisteminde maliyeti düşürmek ve sistem güvenirliliğini arttırmak için mümkün olabilen her özellik yazılımla gerçekleştirilmiştir.Sonuçta Multibus sisteminin güvenirliliği artmış ve ekonomiklik kazanılmıştır .Sistem az enerji tüketmesi ile de hem çevre kirliliğini azaltmakta ve hem de elektrik faturalarında tasarruf sağlamaktadır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account