Mobilyada Osmanlı esintisi

Editör
11.04.2012

 

Dekoratif mobilya aksesuarları alanının lider markası ÇEBİ’nin Empire Collection altında sunduğu klasik ve avant-garde tarzdaki ürünleri büyük ilgi topluyor.

ÇEBİ Tasarım Ekibinin klasik formları günümüzün mobilya ve mekan trendlerine adapte ederek yorumladığı Empire Collection’ın ilk serisi, Osmanlı döneminin ruhunu taşıyan form ve desenleri ile dikkat çekiyor.

Yoğun ilgi ve talep gören mobilya kulpları ve düğmeler, pek çok proje ve mobilya firması tarafından kullanılmaya başlandığı gibi ÇEBİ bayilerinde de son kullanıcı ile buluşuyor. 

Koleksiyonun ilk serisinde bulunan kullanılan motifler, Osmanlı’nın sıklıkla kullandığı desenlerin orijinallerine sadık kalınarak hazırlandı. Her dem hattatların baş tacı “Vav” harfi, bu özel koleksiyonda da yerini alıyor. Osmanlı’nın simgesi olan lale, hem desen hem figür olarak ürünlerde karşımıza çıkıyor.

Zamak malzemeden hazırlanan koleksiyonda, işlemeler ve kıvrımlar özenli işçiliğin izlerini taşıyor. Modeller, pek çok farklı kaplama ve renk seçeneğine sahip. 

Empire Collection’ın tüm modellerine seçkin ÇEBİ bayilerinde ulaşabilirsiniz. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account