premium bir doğal taş koleksiyonu; Stone & More

Editör
10.04.2012

 

Kale, Tasarımcı Şule Koç ile hayata geçirdiği yeni doğaltaş koleksiyonunu Stone & More’u Kale’den; doğal taşı günümüz kullanıcısıyla yenilikçi bir yaklaşımla tekrar buluşturmayı amaçlayan, premium bir doğal taş koleksiyonu; Stone & More…

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Şule Koç tarafından tasarlanan Stone & More Koleksiyonu’nda, doğal taşın benzersiz yapı ve doku çeşitliliği, yeni form ve kullanım senaryoları ortaya koyan bir tasarım diliyle kurgulandı. 

Kullanıcı-mekan ilişkisinin çok daha geniş bir spektrumda kurulmasını sağlayan koleksiyonu oluşturan seriler, kendi içlerinde farklılıklar sergilerken, koleksiyonun tümü birbirini tamamlayan kavramsal bir temele sahip. 

Vertica ve Eclipse adlı iki ayrı seriden oluşan koleksiyon; diziliş, form, doku ve farklı malzemelerin beraber kullanımıyla oluşturulan her farklı seri, kullanıcının kişiselleştirmesine olanak tanıyarak günümüz yaşam alanlarında doğal taşın katacağı farklılığı öne çıkartıyor.

Tasarımcının ürüne yaklaşımı ve felsefesi ile de örtüşen yeni doğaltaş mozaik koleksiyonu Stone&More, üretkenlik, sürdürülebilirlik ve farkındalık yaratma yaklaşımlarıyla doğal taşı günümüz kullanıcısıyla tekrar buluşturmayı amaçlıyor.

Malzemenin klasik ürün tipolojileri nedeniyle demode bulunan algısını yıkmak üzere farklı önermelere sahip olan koleksiyonda günümüz yaşam alanları için, doğaltaşın farklılığı daha da ön plana çıkarılıyor.

Diziliş, form ve doku olarak kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilen koleksiyon yalın ve heykelsi bir duruş sergileyen Eclipse ve Vertica serilerinden oluşuyor. 

Vertica Serisi

Birbirine paralel diyagonal kesimiyle ve keskin hatlarıyla Vertica, dinamik bir karaktere sahiptir. Fon modülüyle beraber kullanıcının istediği noktada hareketi ve durağanlığı elde edebilmesini sağlayan Vertica’da, ana modülün pek çok renk ve dokudan oluşması ve bunların çok sayıda kombinasyona sahip olması, kullanıcının mekanı kişiselleştirmesine olanak tanıyor. 

Eclipse Serisi

Eclipse yumuşak hatları ve birbirini takip eden çok katmanlı formuyla, yalın ve akışkan bir duruşa sahip. Perspektif algısını kuvvetlendiren farklı boyutlardaki modülleri biraraya geldiğinde derinlik hissi kuvvetli bir doku oluşturan Eclipse, kullanıldığı yönde yatay ve dikey etkisini artırarak mekanlara akıcı ve sıcak bir hareketlilik getiriyor.tüketicilerin beğenisine sunuyor…

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account